Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
Держава не твориться в будуччині, держава будується нині. / Олег Ольжич

Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.



Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Ірина Солодченко...


Петров витер потилицю і повернувся до своїх проблем. Ситуація  затяглася.... Ішов третій  день марафону, і як на третій день хвороби, він  має вибухнути кризою... І ця проклята криза витала у повітрі. Одну ведучу вже забрав чоловік, інша втекла сама... Невиразні, схожі одна на іншу «улюблениці» телеглядачів  збивалися купкою, поки пускали рекламу, пили чай без цукру, а гример накладала їм тіні під очима й малювала впалі щоки. Вони шепотілися і нагнітали атмосферу, що буде коли їх вигонять на вулицю…. Йти у центр зайнятості? Пішла чутка, що там всіх посилають на громадські роботи, які фінансує Айрапетов, один із потужних депутатів міської ради і один із «загарбників». То що – мітлою махати за 600 гривень? Інші казали, що освічених направляють до бібліотек книжки перебирати. Дівчатка засумували, натягли пов’язки і попленталися до студії …

Петров у своєму кабінеті, дивився телевізор, дзвонив, командував  кого забрати, кого пересадити, вимагав замінити Максима, який вже почував себе зіркою і вимагав збільшення зарплатні. Подзвонив Крищенкові і загорлав наче підбитий птах:

- Киньте головний мессідж - люди втратять роботу! Улюблені кореспонденти підуть із екрану!

Кинули…. Та  , городяни не розрізняли своїх «улюблених кореспондентів». Знали тільки Аллу Цвітковську по її передачах, де вона з собачами на канапах лежала… Та з її  чоловіком  - «Філософією  Хутра» – їй нема про що хвилюватися.

Петров втиснув у крісло... Треба щось терміново робити…  Співчуття ніякого, більше тих, що зловтішаються. Раптом подзвонив олігарх і розлючено повідомив, що в Києві вже й кури сміються від цього марафону й щоб він сідав із «загарбниками» за круглий стіл і щось вирішував. 

-  Зараз тобі не кучмівські часи, дурню!  Преса начебто мусить  бути вільною й пропонувати різні думки, а в тебе  на каналі – лише одна точка зору. Це зараз не в моді. Терміново шукай опонентів!

Петров випив пігулку й викликав віддану Проскурнячку.

-  Організуй опонентів на марафон! …

- Кого?

- Там у рекламному ще є хтось пристойний?

- Може, Вадик?

- Готуй Вадика...А може ще хтось? - запитав жалісливо, згадавши вічно  сопливого Вадика. І тут пролунали кроки по коридору й у важкою ходою кабінет зайшов сам головний «загарбник» Айрапетов.

– Ти что  тут затєял, ідіот? Короче, я іду в прямой ефір і ставлю точку в етой нісенітницє. Як ти збирався з цього викрутиться? Уже сміється все місто.

Та тут забіг Крищенко.

- Жах, пропустили...Знову сказали, що дзвонять у підтримку...

- Я ж попереджав, допускати тільки знайомих!

- Так вже голоси повторювалися. Скільки там тих знайомих? А марафон вже третій день.... Бабусю Рожнецової вже все місто знає. Вона й так на ранковий коктейль завжди дзвонила й ту саму пісню замовляла, а тепер... І  знову вимагали, щоб Цвітковська голодувала.

- Так скажіть, що вона голодує! Тільки вдома!

- І хто в це повірить?

Петров схопився за голову й вискочив у коридор, забувши про загарбника Айрапетова. Через скло він подивився на переляканих дівчат і тіток…. Звичайно, їм є чого боятися!  Втратять роботу, куди іти?... Та кого це цікавить? На міському форумі більшість городян  сподівалась, що новий власник змінить обличчя каналу. Хто вам змінить обличчя каналу, ідіоти? Айрапетов? Цей мафіозі з мафіозі?

А Айрапетов пройшов повз нього, наче його і не бачив  й зайшов на студію. Там він оголосив панібратському Максиму, що він купив цей канал і що він припиняє безглузде голодування й що всі залишаються на своїх місцях і ніхто нікого не збирається звільняти. Потім він вийшов  і запросив обм'яклого Петрова в ресторан на 2 години ночі - вирішувати наболіли питання. Приголомшений Петров тільки у кабінеті зрозумів, що нарешті все скінчилося…. Він поїхав на стрілку й уночі в ресторані «Айрапе» відбулася їхня зустріч при участі посередників - місцевих бізнесменів, депутатів,  представників мера, губернатора і навіть  олігарха.

А ранком, під час ранкового коктейлю, перервавши пісню «Зникли сонячні дні», замовлену бабусею Рожнецової для своєї куми, було офіційно оголошено, що колектив 21 каналу припинив безстрокове голодування, почате через погрозу силового захоплення телестудії. Основні фігуранти конфлікту Айрапетов, Петров і Крищенко  заявили, що міська влада втрутилися в рішення питання про 21 канал і конфлікт вичерпано. Всю провину звалили на якогось Михайлова, який виявив себе як найменш конструктивний елемент процесу і який за спинами каламутив воду. Сторони задекларували принципи, згідно яким керівництво каналу й журналістський колектив працюють у звичному режимі і далі  подаватимуть глядачам об'єктивну інформацію.

… Скромний підприємець Павлюченко, який сидів із пивом перед екраном після трудового дня,  почувши цю заяву  крикнув дружині:

- Раю! Твої перемогли! Будеш знову дивитися свої серіали по 21-му!

Рая визирнула з кухні, витираючи руки об квітчастий фартушок:

– Вічно ти чимось незадоволений! Набридло вже!

-  Жахливо, Раю, саме те, що вони будуть працювати "у звичному режимі"... Весь цей бунт "Журналісти стали на захист своїх керівників" тільки для того, щоб жити в цьому болоті без змін, Раю...

... І підприємець Павлюченко тицьнув в екран, звідки лунав голос  Айрапетова:

- Вирішили  відставити всі емоції убік, щоб припинити голодування, - заявив він. - Не  робити ніяких протиправних дій. 

За ним виступив «найменш конструктивний елемент процесу» Михайлов»,  який зажадав слова, щоб реабілітуватися в очах городян. Він додав, що ті рішення, які будуть прийматися, ніяким чином не вразять ні трудовий колектив телеканалу, ні його керівництво.

-  Останні дні в нас були, як ніколи, напруженими, - віщав Михайлов. -  І от ми сіли за стіл переговорів і розв'язали наболілі питання. Можу з точністю сказати, що канал завжди надавав і буде надавати ефір для всіх сторін.

Тут його перебив радісний Петров.

- Ми вдячні всім нашим глядачам, які весь  цей  важкий для телеканалу час  були з нами. Ми почували вашу підтримку.

… Через  кілька днів всі вже й забули про голодування, бо більшість телеглядачів  навіть її не помітила... Усе повернулося на круг свій.  Та сама музична листівка, та сама бабуся Рожнецовоёї і пісня «Отцвели уж давно хризантеми в саду». Правда  Алла Цвітковска  більше в новинах не з'являлася. Вона відновила свою авторську програму, яку раніше вела на іншому каналі й звідки її посунули.  На новинах багато не заробиш, та й заморочливою ця справа виявилася. Легше лежати із собачатами на дивані й рекламувати «Філософію хутра». Свою нову передачу вона назвала «Філософія смаку».

 12 

Сьогодні вона мусить поставити крапку у справі Забарова. Вже було ясно як день, що адвокати затягують процес, та вона вже вислухала достатньо, щоб в неї склалося враження. Свідків вже по двічі викликали.

Тож – поїхали. Відразу відхилила клопотання захисту підсудного, які були спрямовані на затягування процесу й направлення справи на додаткове розслідування. Реальних підстав для цього не було, прокурор мала ту саму думку та й сам адвокат Куреник прекрасно про це знав, хоча почувши рішення суду про відхилення клопотання про напрямок справи на додаткове дослідування відмовлено за відсутністю підстав, передбачених законодавством, він виразив страшний подив, начебто це було для нього несподіванкою.

На пропозицію судді про можливості закінчення слідства висловились «за»  одноголосно. Приступилися до дебатів. Спочатку слово для виступу надали прокуророві, яка вказала на протиріччя в показаннях свідків, проте, враховуючи свідчення експертів та на матеріали кримінальної справи, вона дійшла висновку, що судове слідство сповна довело провину Забарова  в носінні зброї й заподіянні смерті іншій людині за статтею  115 частини першої Кримінального Кодексу України.

Сторона  Забарова була приголомшена…Вирок – то дійсно найважчі хвилини в судовому процесі. Коли йде розглядання справі, то людина ще не є осудною, а коли хвилина вироку наближається, то конкретизується й майбутнє… Мати  Забарова схопилася за голову й заледеніла, а його дівчина завмерла і прикрила очі… Та це був лише початок... Далі слово надали потерпілій стороні. Потерпіла  попросила зачитати своє слово сидячки і їй дозволили. Причому суддя додала, що за бажанням  учасники процесу можуть вимовляти свої виступи сидячи. Ніна сказала, що вона не вірить жодному слову підсудного про який уламок  скла й загрозу його життю зі сторони брата. Вона  відкинула всі спроби представити її брата як наркомана й неблагополучного елемента. Так, були складності з його вихованням, так він залишився без батьків у підлітковому віці й було всіляке до армії. Та  з армії він прийшов з метою почати нове життя й був на шляху до цього. Денис влаштувався на роботу, хотів одружитися й мріяв про кваліфіковану роботу, тобто хотів одержати професію… Вона вказала, що протистояння Забарова й її брата було нерівним, бо Забаров – то навчений вояка і фізично міцніший за нього. Дії Забарова саме як навченого у спеціальних військах – потрійно карні. Сили  були нерівні… Це було побиття її брата, а не бійка, як це хотіли показати деякі свідки. Потім вона перейшла до зброї  й здивувалася, що виявляється вогнепальну зброю в Україні можна купити вільно, як картоплю в магазині. За тим  вона перейшла до Лисенка, який накрутив Забарова, представивши йому події в гіпертрофованому вигляді. Якщо Лисенкові дійсно загрожувала реальна небезпека від Дениса, то в нього була можливість або покинути місце події, або викликати міліцію. Та Лисенко зволів викликати пасинка. Вона виразила своє щиросердне співчуття, по-перше, дівчині Забарова, яка на слідчому експерименті мало не зомліла й свідкові Кириченко, якій загрожувала реальна небезпека піти за її братом, адже Забарову нічого не було варте в той страшний момент позбутися зайвої очевидиці… Тут Ніна не витримала й заплакала…...Плакала як дівчинка… Всі мовчали й чекали, допоки вона заспокоїться... Чекала і суддя...

Нарешті Ніна заспокоїлась  і продовжила…Брат  затіяв перепланувати будинок, він хотів одружитися на коханій дівчині. Він був товариським і  доброзичливим…Вона  була не лишк його сестрою, але й  другом і  знала, що він  добрий та  неконфліктний. Якби Денис залишився живим, тобто  тільки поранений, то  Забаров наразі не сидів би  за ґратами... Вона впевнена, що її брат йому б пробачив синці, бо був незлобивим і довго зла на людей не тримав. Люди любили його,  всі сусіди в шоці й не розуміють за що Дениса можна було  вбити. Життя для неї зупинилася того самого дня… І ця трагічна подія може сприяти  ще такому повороту  її долі, який невідомо яке відлуння матиме у майбутньому... Вона й ворогам не бажає пережити цей біль - втрати таким неприродним чином єдиної близької для неї людини... Як можна було практично серед білого дня розстріляти її єдину опору в житті??? Лисенко - доросла людина, і йому треба було думати, що пістолет може забрати чиєсь життя перед тим, як викликати свого пасинка...

 Після паузи суддя представила слово представникові потерпілої.  Адвокат Щеглова  стисло виклала, що сторона потерпілого - за додаткове розслідування, але з  іншого приводу - перекваліфікації не вбік зм'якшення покарання, а вбік перегляду винуватців події. Головним винуватецем того, що сталося  є  Лисенко, який і повинен зазнати кари. Забаров - тільки знаряддя в руках Лисенка, який спокійно спостерігав за діями пасинка, не намагаючись загасити конфлікт, а тільки всіляко роздмухуючи його. Єдиний незаангажований свідок Кириченко спостерігала бійку й  бачила, як Забаров прицільно вистрілив у Прокопчика. Можна уявити жах цієї дівчини, коли вона  зрозуміла, що буде наступною. Віддаючи належне Забарову,  він не забрав життя у незручного свідка... Все вищевказане свідчить не тільки про перекваліфікацію справи Забарова на частину другу статті 115 КК України, але й до залучення Лисенка до відповідальності за вбивство з хуліганських мотивів, з огляду на те, що за свідченням  Лисенко перебував у стані алкогольного сп'яніння...

Адвокат Куреник побудував свій захист на тому, що його обрали адвокатом саме як колишнього слідчого, який може зрозуміти колишнього військового… Забаров  прийшов до органів повинитися, і це зафіксовано слідством. Наміру вбивати, на думку адвоката, в Забарова не було, тому що ще з ранку він намірявся шукати роботу, а не: «А дай-но я підстрелю Прокопчика!».  А за версією прокуратори, він мав умисел  вбивати вже дорогою до автостоянки. Навпаки, приїхавши на місце події, він доброзичливо запитав: «Що тут трапилося?». Ніхто з свідків не стверджував, що Забаров при цьому випромінював агресію… Він намагався заспокоїти сторони, які сперечалися.… Далі про автоматизм… Я теж  тренована людина, і знаю, як треновані відповідають на удар… Автоматично, добродії… Автоматично! Як колишній працівник МВС я розумію свого підзахисного. Якщо мене зненацька ляснути зі спини, то я відповім ще  не таким ударом  під дихало!!! Виучка Забарова і його вміння стріляти  - зм'якшуюча, а не обтяжуюча  обставина. Він  знову протестує проти ствердження, що в діях його підзахисного був злочинний умисел, адже він не виношував свої плани заздалегідь. «Раптово виниклого наміру» не буває. Якщо рішення вбити виникає «раптово», то це свідчить саме про афект і  емоції, які розряджаються  в результаті сильного душевного хвилювання. А дозвіл на зброю йому було видано відповідними органами…. Психологічна експертиза проведена безграмотно, тому що експерт Кравцова не досліджувала стан його підзахисного на момент здійснення злочину. Він просить врахувати щиросердне каяття підсудного і  все ж таки перекваліфікувати його діяння на необережне вбивство.

Дівчина Забарова попросила  суд врахувати, що вона відшкодувала значну суму збитку потерпілим, і надалі, по можливості, сплатить будь-яку суму, яку призначить суд.

У своєму останньому слові Забаров вибачився перед потерпілою стороною, хоча ситуація була недвозначною,  і наразі це його мати могла бути потерпілою. Він вибачається якщо його слова, які він говорив  у свій захист, приносили біль сестрі Прокопчика. Потім він  вибачився перед своїми рідними й близькими, котрим приніс багато горя і  яких він вкинув не тільки в катастрофічні матеріальні збитки, але й змусив потерпати від принижень, образ, зневаги, презирства…. Понад усе він вдячний своїй нареченій, яка страждала найбільше…. Він уявляє, скільки вона знесла при  спілкуваннях з конвоїрами, коли займала чергу до тюрми о четвертій годині ранку перед роботою. І скільки їй ще, бідній, доведеться перетерпіти... Він проклинає той день і час, коли все це трапилося, тому що це миттєво перекинуло його життя до гори ногами… Все це трапилось, коли він збирався створити сім’ю  і мріяв про донечку. А тепер, якщо його донька колись і народиться, то він ніколи не побачить, як вона зростає, як робить перші кроки. Їй скажуть, що тато – у далекому відрядженні… І він не знає, як подивиться їй колись у вічі…  Проте він наполягає, що вбивав не навмисно… І  привів цьому безліч доказів. Він їхав з твердим наміром просто захистити вітчима… Трагедія трапилося з необережності...

… Лише пізно увечері суддя Дорош зачитала вирок.

r

Частина четверта.  Арештований натхненням.

1

Умисне заплановане вбивство - улюблений жанр письменників-детективників. Вони його просто обожнюють... Та й для читача вельми цікаві головні герої, які щось заздалегідь замишляють. Тому  літератору лишається тільки вигадати мотиви умислу. А мотивів – хоч греблю гати!  Бери словник і виписуй:  помста, розпач, злість, жага влади, ревнощі… Сюжет,  коли людина з холодним серцем готується до злочину, а потім намагається заплутати свої сліди, не побоїмося цього слова,  звеселяє читача та займає його нудьгуючий мозок.  На щастя, вроджених вбивць народжується небагато. Саме народжується…  Їх важко  обчислити, бо всі знають: здебільшого маніяки - чудові сім'янини.  А чудові сім'янини...

І залита кавою клавіатура завмерла... А може тут і собака порилася? Виявляється, що  сумнозвісний добропорядний батько родини -  то загроза суспільству!  Адже в третій частині цього роману ми зрозуміли, що мужчина за природою – істота агресивна. Тож у якийсь момент у  «чудового сім'янина», яким так захоплюється суспільство, виникає злочинний задум. Тому що  тільки для власної дружини муж, який увесь вільний час проводить біля її спідниці, –  ідилія, а насправді  такого мужа потрібно негайно ставити на облік, як потенційного маніяка….

Вчені  вважають, що патологічні  убивці-маніяки  зустрічаються з найдавніших часів, і запобігти їх появі неможливо. Інтелект, виховання, вік  - все тут безсило. У свідомості людини спрацьовують якісь "перемикачі" - і  тихий «батько сімейства»  раптово перетворюється в кровожерливого садиста... Найголовніша  відмінність від побутового вбивці – шоку від вчиненого вони не зазнають...

 Статистика свідчить, що злочинний задум заздалегідь запланованих злочинів проявляє себе лише у 15-20% випадків, а найбільшу частку в структурі мотивації  займають корисливі мотиви і побутові сварки… 50-70%  жінок вбито їх  чоловіками або співмешканцями.  Тож маємо  парадокс: виявляється,  найрідший (заздалегідь запланований)  вид вбивства  найцікавіший читачам. І затребувані обидва його види: звичайний і патологічний. Звичайний – це коли вбивця, наприклад, усуває з шляху законного спадкоємця, а патологічний – то маніяки. А от  вбивством з раптово виниклим наміром, яке є найрозповсюдженим у житті, детективники нехтують. І дійсно, коли людина нічого не планує завчасно, хіба то буде цікаве читачу?  З цього виходить, що читач  – такий самий винуватець розповсюдження літератури, яка описує і смакує деталі запланованого вбивства, як і письменник. Бо читачу  байдуже, якщо  хтось  в п'яній бійці кулаком сильніше когось  стукнув, ніж треба. Письмаки  такого не  виписуватимуть, бо то треба корпатися у побуті і досліджувати, чому ті двоє напилися.  Прийшли з роботи від верстата, робити нема чого, хобі нема, інтересів теж… Завітав у гості такий самий знуджений товариш. Випили. Потім два невеликого розуму  чоловіки почали згадувати образи...  Яка тут загадковість,  неясність та таємничість? Вийди у під'їзд і побачиш  таких  дядьків на кожному кроці. Всі вони – потенційні вбивці одне одного.

Так на чому ми зупинилися? На тому, що читач, якого приваблюють детективи з вбивствами – співучасник письменника, який йому підбирає найжорстокіші, найбезглуздіші історії аби тільки  зайняти його час і заробляє на цьому немалий ґешефт.

Ось  такий тандем...

2

Андре Цоколько –  звичайно псевдонім нашого письменника. Справжнє  його ім'я -  Сергій Тимошка. Випускник  філологічного факультету, як і більшість українських літераторів. Після університету Сергій довгий час писав  для  ґлянцевого жіночого журналу під ім'ям Ната Карачаївська, а потім став його редактором.  Коли йому вже набридлі сльозаві  історії, зненацька для себе написав повість... Добро, що сам собі редактор, і в своєму журналі ту повість і опублікував. А в іншому виданні організував  позитивну критику, як заведено  в літературних колах.

Згодом він прибився до  молодіжного опозиційного руху «Бла-бла-бла», де початківці таврували  членів Союзу письменників. Та коли написав свою другу повість,  колеги її сприйняли не дуже схвально і роз’яснили, що малі форми наразі не в ціні. «Нате вам!», – розлютився Сергій і  написав детективний роман з заплутаним сюжетом, який знову надрукував у своєму журналі. Проте  довелося вже і пометушитися, щоб видати книжку...  Ще трохи зусиль — і у відомому  літературному журналі з'явилась стаття знаного прозаїка, у якій стверджувалося, що Андре Цоколько —  це видатний український письменник і  майбутній класик. І пішло... Перша премія у всеукраїнському конкурсі "Трилер десятиліття",  а потім - «Письменник року». Тепер його репрезентували наступним чином:  Андре Цоколько  письменник, прозаїк, публіцист,  перекладач, есеїст. У тридцять вісім років він таки став  членом Союзу письменників, і  коли хтось пантеличився, що це не дуже в'яжеться з його участю у русі «Бла-бла-бла», видатний письменник відповідав: «Мрію, щоб мене звідтіля витурили». А на питання «Чому сам не підеш?» відказував: «Ніколи...». З роками Сергій зрозумів, що письменство - заняття не курне, а треба просто уважно читати кримінальні хроніки, знати основи криміналістики й затоваришувати з парочкою оперів. Його роман «Засмажений пес» перевидавали п’ять разів..  Видавці за ним полювали й намагалися заздалегідь купити наступний твір...

Ще в університеті  він одружився з  донькою  регіонального поета. Дружина виявилася гарною господинею і матір'ю,  виховувала доньку і охоче взяла на себе  будинок та фінанси.. А що ще треба? Марійка вміла і готувати, і подавати, і слово мовити перед поважними гостями.  Щоправда, на порядку денному аж верещало питання окремої  квартири в Києві, і Сергій сподівався, що незабаром буде мати на це потрібні гроші.

 Та раптом, на рівному  місті він зрозумів, що таке творча криза…. З одного боку, звідки їй взятися? Матеріалу навколо – достобіса. Він вже призвичаївся з будь-якої газетної замітки 300-сторінкову книжку написати… Та не писалося... Все вже було... Ось і минулий тиждень - котові під хвіст. Сергій вкотре перебирав пучками клавіатуру, та  дарма. Сюжети не вимальовувались, а в голові засіли американські фільми, і через те  герої виходили якимось –… ну не українцями. В «Засмаженому псові» він вже вивів персонажів з загадковими іменами:  Ламбордія, Турляндія,  Корак, Бурджинак… Так там і події відбувалися в незнаній країні Прамронії… А зараз він  намагався нагородити героїв слов'янськими  іменами, а виходило або  «Дуже страшне кіно», або «Юленька», де у російському ведмежому кутку  марширують вишукані дівчатка з барабанами. Сидів він так сидів і з полегшенням зітхнув, коли наступного понеділка його запросили до Києва на вручення чергової премії. А в середу - благодійний бал. З четверга  поїхав  у творче турне, а опісля з ремонтом завівся...

Та надовго відкладати не годилося. Адже руки пік аванс від видавництва, який потрібно  відробляти. А видавництво працювало на грантах, і з ними не пожартуєш.  Ім'я Андре Цоколько було вже досить розкрученим, і видавець “підбадьорював”: «Або сам пиши, або хтось інший  під твоїм ім'ям, або я сам когось знайду  – мені байдуже». І ось  Сергій Тимошка знову скніє перед комп'ютером у своєму кабінеті й намагається вималювати персонажів  нового роману….  А тут ще і погода не допомагала: набігли хмари, дощ періщить, голова болить…

...Без стуку до кабінету нечутно увійшла дружина й поставила поруч із клавіатурою  каву на таці... І навшпиньках,  вийшла. Сергій провів її поглядом, і сьорбнувши кави, почув тупотіння  онучки, яка  пробігла повз його кабінет. Вимуштрувана дружина шикнула на малу: «Цить! Дідусь працює!».

Дідусь працює... А молодявий дідусь нічого й не працює, а тільки  ламає голову над своїми потенційними персонажами... В голові - не дійові особи, а цифри... Гроші течуть, як пісок крізь пальці.... Щойно прилетіли з Іспанії, знімали там віллу цілий місяць...  А сім'я потребує ще більших витрат, бо донька вийшла заміж за лобуряку, і хоча сама  працювала на державній службі, та доводилося  допомагати.... Він з самого початку був проти цього шлюбу, та  хто його слухав? Так і сталося,  як  гадалося. Тільки згодом дружина зрозуміла, що зять, негідник,  просто клюнув на ім'я відомого письменника. І хоча в Україні це  поняття умовне, та для зятя й цього було достатньо, бо був родом з якоїсь, соромно й вимовити,  Жабуринівки. Андре Цоколько - більш-менш знаний письменник та й годі. На телешоу підсвітився, поїздив Україною з творчими вечорами, з презентаціями нових творів - і так його ім'я стало відомим. Нещодавно – ще один прорив:  запропонували екранізувати  психологічний трилер «Кривавий хлопчик».  Вчора надіслав електронною поштою  ще гарячий сценарій продюсерові. Все начебто і добре... Та всі як змовилися: «Які плани на майбутнє? Коли щось новеньке напишете?». Так... Треба писати.... А тут і зять, сволота, натякнув, що  наваяв  повістишку й чекає допомоги у виданні. Що міг створити цей ледар? Сунувся до дочки, аби пригальмувала нездару, а та в сльози: «Хочеш позбавити мене чоловіка?».

Що ж писати?.... Останній роман «Заживо розрізаний» був автобіографічним…. Набридли  ті трилери, і він під закличною  назвою вичавив зі своєї вбогої біографії все, що міг... Підрихтував, звісно. Де треба - сльозу дав, прикрасив деталями  з життя свого друга-моряка, особливо стосовно його амурних пригод... Самому, на жаль,  таких історій бракувало через занадто пильну дружину.... Тільки зітхнув, аж знову налетіли ці шуліки: коли наступна книжка? Та хіба вам цього мало? Відповів, що набирає матеріал... А терміни?... Ну, років через п'ять. «Теж автобіографічний?» Та ні вже... Тепер це будуть вигадані люди.

… Так, на се нема ради... Треба із цього Забарова щось витискати...Сергій походив по кімнаті... Пригадав, як сидів між матір'ю Забарова і дружиною вбитого, і вже начебто почав намацувати канву...  і  як гуркіт серед чистого неба - плач онучки за дверима! Канва пішла шкереберть, і знову в голову напхалися зовсім інші думки... «Конче необхідно продиратися до Польщі... Кшиштоф, собака, щось давненько не телефонував....». Нещодавно потоваришував з  польським письменником, і вони допомагали один одному: Кшиштофа вже  видали в Україні, а  з  Сергієвими книжками хитрий  пшек щось тягнув...

Та що ж воно не пишеться??? Адже закони жанру  відомі як двічі два, і  справа  тільки за технікою! Письменник підхопився зі стільця і забігав по пухнастому килиму. Автоматично підняв полум’яно-червону нитку, яка вирізнялася на жовтому килимі, і накручуючи її на палець почав думати… Так... Ось нитка... Червона нитка... Непогано розбавити роман філософією,  найкраще – східною... У «Кровавому хлопчикові»  він зав'язався з мусульманами, і вже думав, що як Рушді шмигне у підпілля… Почалися загрозливі дзвінки:  обурені хрипкі  голоси докоряли, що він якось не так зобразив мусульман.  Ні... З бусурменами краще не зв'язуватися. Буддизм! Так, краще буддизм, він і безпечніший і загадковіший.  А може про Дудаєва щось написати? І згадав, що його вже випередили... Одному  колезі розповіли байку про Дудаєва, і той  її розгорнув у цілий роман...

Отже, детектив –  це розслідування злочину, і найкраще за все – вбивства, бо будь яке вбивство привертає увагу читача. Розслідування ведеться професіоналом або аматором. Слава Богу й Агаті Крісті, за роки існування детектива виробилися Закони жанру, які кожний  знає, як свої п’ять пальців.  Слідчі мусять бути дивакуватими й мати  особливі риси характеру: недовірливість, обжерливість, підозрілість, тощо.  Обов'язкова наявність напарника –  цілковитої  протилежності головному  героєві, який своїми безглуздими питаннями  дратуватиме його і через якого слідчий пояснюватиме читачеві хід справи. Поліцейські – цілковиті  бовдури, не здатні зв'язати докупи дві події. Вони ганяються за невинними й саджають їх пакунками до буцигарні, тож велемудрому приватному детективу доводиться їх звідти витягати. Ще слід насунути підозру на пару безневинних персонажів, а вбивці дати повне алібі, яке  наприкінці розвалиться в порох.

Хто  буде слідчим? Чудакуваті чоловіки середніх років вже були: Шерлок Холмс, Пуаро... Бабусю теж використали і не раз - місс Марпл, та на екрані їх до біса.... Дівчатка були, хлопчики теж... Сексапільні грудасті слідчині вже задерли…. .А от діда ще не було.  Відставник…. Точно!  А  зробити старого дивакуватим  не складно, бо вони  всі  трохи чудні.  І Серьожа згадав  одного такого з їхнього під’їзду. Сивий, у старомодних чорних окулярах, глухуватий, втім з хитрими оченятами, він ходив з руками за спиною або сидів з бабусями  на лаві. А коли  впивався, то  включав на всю «Бризки шампанського».  Через те його прозвали  дід Дискарь. Якось у ліфті він  привітався до цього Дискаря, а  той не відповів. Дідок глухий,  що з його взяти? Та коли Сергій кашлянув.... той озирнувся...  Лисом підшитий... Такого нам і треба.

За дверима пролунав різкий дзвоник... Дружина боязко переступила поріг з  його мобільним в руках і тихо запитала: «Тут Хлєбобулкіни запитують, чи завітаємо  до них  на барбекю?» Серьожа прошипів: «Я ж просив...».  Жінка похапцем вийшла, а він витримав паузу, а потім  вигукнув: «До чорта  Хлєбобулкіних! Я людською мовою просив -  не турбувати!». По кімнатах враз прошелестіло: тато працює... дідусь працює... дєдуска лаботаєт...».

Все... Набридло... Все набридло... Все остогидло...Щойно продам цього детектива, отримаю гроші за сценарій – і куплю собі  квартиру в Києві... Буду там працювати. Ось письменник Мурахін - іде ранком до окремої  квартири, як на роботу.. І ніхто йому там не заважає.. Сидить і творить Мурахін. А тут...

Добре, добре…Головне – не загубити цю нитку. І Сергій знову подивився на червону нитку, намотану на вказівний палець… Нитка була довга… Схожа на заполоч. І такого яскраво червоного кольору, що здавалося, що її занурювали у кров…  Знову почав намотувати нитку на пальця,  і думки полетіли як птахи... Отже вирішено - дід Дискарь. Фаміліє таке....Розмотав нитку, кинув її на стіл, вибіг на кухню, попив там водички й знову забіг до кабінету з криком: «Маша»! Дружина з'явилася  миттєво, начебто стояла під дверима. Він блимнув на неї палаючими очима і грізно запитав:

- Ти пам'ятаєш діда з четвертого поверху?

- Звичайно... Відставник...У нього ще є  звичка говорити, коли з ним у ліфт сідаєш:  «Дякую, що підвезли». У сенсі, що я його підвезла  до четвертого поверху...

Потупцювалася біля  дверей і додала:

- Гумор такий...

- Добре, іди...

Книга: Ірина Солодченко...

ЗМІСТ

1. Ірина Солодченко...
2. вадцять перший канал колись  належав олігархові, котрий тепер вже ...
3. Цей Каретников  – страшний пристосованець. За радянських часів...
4. - Може й так... Так от Міллер наводить цитату  якогось чи то ...
5. – Знаєте, для мене питання  психологічної  експертизи є дуже...
6. Який жах - цей глухий кут… І Ніна згадала, як вже намагалася...
7. – Своїми картинами я грошей не зароблю, бо вони позбавлені нальоту...
8. - Що це таке? Хто це такі? - По справі Забарова...
9. ьогодні через ремонт великого залу  засідання по справі Забарова...
10. У квартирі - безлад.  Та безлад – чисто художній. Пиляки нема,...
11. Петров витер потилицю і повернувся до своїх проблем. Ситуація ...
12. Жінка на цирлах вийшла, а Серьожа  провів її поглядом…. Вона...
13. … – Це вона тебе кинула? – Ні…  Я – творча...
14. – У якусь подорож… Мені все одно.... Аби кудись їхати і їхати...

На попередню


Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate