Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
Хто зневажливо ставиться до Дисципліни, той стає жертвою життєвих невдач. / Лев Силенко

Додати в закладкиДодати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Кримінально-виконавче право України: Курс лекцій / Семаков Г. С, Гель А. П.


1.13. Порядок та умови виконання покарання у вигляді направлення військовослужбовців строкової служби до дисциплінарного батальйону

Одним із видів кримінального покарання, що пов'язаний із застосуванням заходів виправно-трудового впливу на засуджених, є направлення військовослужбовців строкової служби до дисциплінарного батальйону.

Загальні засади призначення цього виду кримінального покарання визначаються ст. 34 КК України, згідно з якими військовослужбовці строкової служби, які вчинили злочини, можуть направлятися до дисциплінарного батальйону у випадках, передбачених законом, на строк від трьох місяців до двох років, а також якщо суд, урахувавши обставини справи й особу засудженого, визнає за доцільне замість позбавлення волі на строк до трьох років застосувати направлення до дисциплінарного батальйону на той же строк. Направлення до дисциплінарного батальйону замість позбавлення волі не застосовується до осіб, які раніше відбували покарання у вигляді позбавлення волі.

Направлення до дисциплінарного батальйону є основним видом покарання, який застосовують у мирний час військові суди за вчинення злочинів до військовослужбовців строкової служби і прирівняних до них за відповідальністю осіб. До курсантів військово-навчальних закладів, шкіл прапорщиків, мічманів та інших подібних навчальних закладів цей вид покарання може застосовуватися лише за злочини, вчинені ними після зарахування на навчання і за умови, що до цього вони не проходили строкову військову службу. Цей вид покарання не застосовується до військовослужбовців надстрокової служби, прапорщиків, мічманів, офіцерів, а також військовозобов'язаних у період проходження навчальних чи інших зборів.

9-606

129

Сутність цього виду покарання полягає в тому, що засуджений примусово направляється до особливої військової частини — дисциплінарного батальйону, де діє спеціальний внутрішній розпорядок. Цей вид покарання застосовується у разі вчинення злочинів, що не становлять великої суспільної небезпеки, коли засуджених можна залишити на військовій службі й виправити в умовах спеціальної військової частини.

Порядок і умови відбування цього покарання встановлені Положенням про дисциплінарний батальйон у Збройних Силах України, затвердженим Указом Президента України № 139 від 5 квітня 1994 р. (далі — Положенням) (див. дод. 2).

Направлення до дисциплінарного батальйону є покаранням за вчинений злочин і має на меті виправлення та перевиховання засуджених у дусі чесного ставлення до праці та військової служби, суворого додержання ними Конституції та законів України, точного виконання Військової присяги і військових статутів та запобігання вчиненню нових злочинів.

Дисциплінарний батальйон (окрема дисциплінарна рота) є військовою частиною, яку утримують за окремим штатом. Організаційну структуру і чисельність дисциплінарного батальйону визначає Міністр оборони України.

Контроль за діяльністю дисциплінарного батальйону, додержанням у ньому вимог військових статутів та Положення здійснює Генеральний штаб Збройних Сил України.

Підставою для утримування засуджених у дисциплінарному батальйоні є вирок військового суду, який набрав законної сили.

Основними засобами виправлення та перевиховання засуджених є встановлені для дисциплінарного батальйону порядок та режим відбування покарання, суспільно корисна праця, виховна робота, бойова підготовка.

Засоби виправлення та перевиховання застосовують з урахуванням характеру та ступеня суспільної небезпечності вчиненого злочину, особи засудженого, а також його ставлення до праці та військової служби.

Особи, які відбувають покарання в дисциплінарному батальйоні, виконують обов'язки та користуються правами, встановленими законодавством для військовослужбовців строкової служби Збройних Сил України, і обмеженнями, передбаченими Положенням.

130

Обов'язки, права та відносини особового складу, що випливають з умов служби в дисциплінарному батальйоні, визначаються військовими статутами та Положенням.

Керівництво дисциплінарним батальйоном здійснює командуючий військами військового округу (оперативного командування), який забезпечує добір і розстановку кадрів офіцерського складу, контролює режим та умови утримування, охоплення постійною роботою, організацію праці, бойову підготовку та виховання засуджених.

Командира дисциплінарного батальйону призначає Міністр оборони України, командирів підрозділів та інших посадових осіб — командуючий військами військового округу (оперативного командування).

Згідно з Законом України "Про прокуратуру" нагляд за додержанням законів у дисциплінарному батальйоні здійснює Генеральний прокурор України та підпорядковані йому військові прокурори.

Строк відбування покарання в дисциплінарному батальйоні обчислюється з моменту, зазначеного у вироку, з урахуванням відповідно до ст. 47 КК України часу попереднього ув'язнення.

До дисциплінарного батальйону засудженого направляють після набрання вироком законної сили.

З отриманням з військового суду розпорядження про виконання вироку командир військової частини у триденний строк направляє засудженого до дисциплінарного батальйону під конвоєм.

Дисциплінарний батальйон розташовують окремо від інших військових частин гарнізону.

Службові та жилі приміщення, що призначені для розташування підрозділів охорони, обслуговування, сержантів дисциплінарних рот, квартири військовослужбовців, склади вогнепальної зброї та боєприпасів розміщують поза територією (зоною), де утримують засуджених.

Територія (зона), на якій розташовані жилі та інші будівлі й споруди, що призначаються для розміщення та обслуговування засуджених, повинна обгороджуватися міцним парканом суцільного заповнення заввишки не менш як 2,5 м. Зверху на паркані влаштовується козирок з колючого дроту у два ряди. На паркані або в забороненій смузі обладнують технічні засоби охорони.

Двері контрольно-пропускних пунктів і вхідні ворота у розташування дисциплінарного батальйону повинні завжди бути зачинені на замок і відчинятися за розпорядженням чергового по батальйону.

9*

131

На роботу і заняття за межі розташування дисциплінарного батальйону засуджених виводять у складі відділення чи взводу (із записом про це у книзі виходу та повернення засуджених) під охороною озброєного конвою і командуванням відповідних командирів.

В окремих випадках засудженим, які стали на шлях виправлення, може дозволятися пересування без конвою, якщо цього потребує характер роботи, яку вони виконують.

Дозвіл на пересування без конвою оформлює наказом командир дисциплінарного батальйону.

Посилки, передачі та бандеролі, що надходять до засуджених, підлягають огляду. Порядок огляду та вручення поштових надходжень засудженим встановлює командир дисциплінарного батальйону. При цьому відкривають ці надходження і вилучають із них вміст самі засуджені, яким вони адресовані, у присутності чергового по батальйону або офіцера роти.

Листи, що надходять до засуджених, вручає їм старшина роти або заступник командира взводу, у присутності якого засуджені зобов'язані їх відкрити. Зміст листів перевірці не підлягає.

Гроші (у тому числі й премії як захід заохочення), що надходять на ім'я осіб, які перебувають у дисциплінарному батальйоні, зараховують на їх особисті рахунки і видають при звільненні з батальйону.

Кількість посилок, передач, бандеролей і листів, які одержують засуджені, а так само кількість листів, що вони відправляють, не обмежується.

Засудженим можуть бути надані побачення: короткострокові — до чотирьох годин і тривалі — до трьох діб. Короткострокові побачення надають щомісяця з родичами чи іншими особами у спеціально обладнаному приміщенні у вільний від роботи та занять час і дні, встановлені командиром дисциплінарного батальйону.

Тривалі побачення з правом спільного проживання з близькими родичами (матір'ю, батьком, дружиною, дітьми, рідними братами і сестрами, дідом, бабою, особами, на вихованні яких перебував засуджений) можуть надаватись один раз на квартал з дозволу командира дисциплінарного батальйону.

У порядку, встановленому командиром дисциплінарного батальйону, засуджені можуть вести телефонні розмови з близькими родичами. Вони мають право за рахунок коштів, що перебувають на їх особистих рахунках, передплачувати й одержувати газети, журнали, інші періодичні видання, що виходять в Україні, без обмеження їх кількості.

132

Відпустки, передбачені для військовослужбовців строкової служби, засудженим не надаються.

В окремих випадках засудженим можуть дозволятися короткострокові виїзди за межі дисциплінарного батальйону на строк щонайбільше сім діб, не включаючи часу, необхідного для проїзду в обидва кінці, через виняткові особисті обставини: смерть або тяжку хворобу близького родича, яка загрожує життю хворого; стихійне лихо, яке заподіяло великої матеріальної шкоди засудженому або його сім'ї, тощо.

Дозвіл на короткостроковий виїзд дає командир дисциплінарного батальйону з урахуванням особи засудженого і його поведінки. Час перебування засудженого за межами дисциплінарного батальйону зараховується до строку відбування покарання.

У період відбування покарання в дисциплінарному батальйоні засуджені військовослужбовці носять погони рядових. Звертаються до них за званням "рядовий" і прізвищем.

Розпорядок дня в дисциплінарному батальйоні встановлює командир батальйону. У розпорядку дня мають передбачатися робота на виробництві — щоменше 8 годин, нічний сон — 8 годин, приймання їжі — тричі на день, по одному дню на тиждень — для навчальних занять, парково-господарських робіт та відпочинку.

На прохання засуджених або з ініціативи релігійних організацій можуть проводитися богослужіння, релігійні обряди та церемонії, час і умови здійснення яких визначаються за участю командира дисциплінарного батальйону.

Засуджених залучають до праці на виробничих підприємствах, будівництві та інших об'єктах Міністерства оборони України, у майстернях дисциплінарного батальйону, як правило, з використанням техніки. Організація праці повинна підпорядковуватися завданню виправлення та перевиховання засуджених і забезпечувати їхню постійну та повну зайнятість. Робота засудженим не оплачується.

Виховну роботу із засудженими проводять з урахуванням їх психологічних особливостей, рівня освіти та ставлення до релігії. Вона повинна спрямовуватися на формування у засуджених вірності Вітчизні та військовому обов'язку, зміцнення військової дисципліни та запобігання вчиненню правопорушень.

Основними є такі форми виховної роботи:

• заняття з гуманітарної підготовки та інформування особового складу;

133

• індивідуальна робота, яку проводять офіцери, прапорщики та сержанти на основі глибокого вивчення особистості кожного засудженого, його ділових, моральних і психологічних якостей;

• правове виховання;

• організація лекцій, доповідей, бесід, вечорів запитань та відповідей, тематичних і літературних вечорів, читання газет та журналів, художньої літератури, перегляду телевізійних передач та демонстрації кінофільмів виховної спрямованості;

• залучення засуджених до участі в художній самодіяльності, спортивно-масовій, бібліотечній та клубній роботі.

Навчальні заняття із засудженими організовують за спеціальною програмою. Заняття з бойової підготовки проводять з навчальною зброєю без багнета і затвора. Для проведення занять створюється необхідна навчально-матеріальна база.

Командири військових частин, з яких прибули засуджені, повинні підтримувати зв'язок з командиром дисциплінарного батальйону, цікавитися поведінкою колишніх підлеглих і сприяти їх перевихованню.

Згідно з п. 44 Положення за зразкову поведінку і чесне ставлення до праці та військової служби до засуджених можуть застосовуватися такі заходи заохочення:

• оголошення подяки;

• зняття раніше накладеного дисциплінарного стягнення;

• надання додатково одного короткострокового побачення на місяць;

• нагородження цінним подарунком або премією в розмірі місячного грошового забезпечення.

Засуджені, які мають зразкову поведінку, чесно ставляться до праці та військової служби і беруть активну участь у громадській роботі, після відбуття ними не менш як третини строку покарання наказом командира дисциплінарного батальйону можуть вважатися такими, що виправляються.

Згідно із п. 46 Положення після фактичного відбуття засудженим не менш як половини призначеного строку покарання за умови, що він зразковою поведінкою і чесним ставленням до праці та військової служби довів своє виправлення, командир дисциплінарного батальйону може внести до військового суду гарнізону за місцем відбування покарання подання про умовно-дострокове звільнення його від покарання або заміну невідбутої частини покарання на більш м'яке покарання.

134

Якщо військовий суд відмовить в умовно-достроковому звільненні засудженого від покарання або заміні йому невідбутої частини покарання на більш м'яке, повторне подання з. цього питання командир дисциплінарного батальйону може внести не раніше як через шість місяців із дня винесення військовим судом ухвали про відмову.

Згідно з п. 48 Положення за порушення вимог режиму відбування покарання до засуджених можуть застосовуватися такі дисциплінарні стягнення:

• зауваження;

• догана;

• сувора догана;

• призначення в наряд на роботу — до п'яти днів у вільний від роботи і навчання час;

• арешт з утримуванням на гауптвахті — до 10 діб;

• виключення з числа тих, хто виправляється.

Арешт з утримуванням на гауптвахті застосовують до засуджених, які систематично порушують дисципліну, якщо всі інші заходи стягнення не дали позитивних результатів.

Засуджених звільняють з дисциплінарного батальйону на таких підставах:

• після відбуття строку покарання, призначеного вироком суду;

• за актом амністії;

• у зв'язку з помилуванням;

• у разі винесення судом ухвали або постанови про звільнення від відбування покарання через хворобу, умовно-достроково і на інших підставах, встановлених законом.

Осіб, звільнених з дисциплінарного батальйону, направляють для подальшого проходження служби, як правило, до тих же військових частин, де вони проходили службу до засудження.

З особами, яких було умовно-достроково звільнено від відбування покарання, протягом невідбутої частини покарання проводять виховну роботу за участю громадськості та військових колективів.

Час перебування засуджених у дисциплінарному батальйоні до строку військової служби не зараховується.

Командуючий військами військового округу (оперативного командування) і командуючий Військово-Морськими Силами України мають право зараховувати час перебування в дисциплінарному батальйоні до строку військової служби особам:

135

• які оволоділи військовою спеціальність добре знають і чітко виконують вимоги військових статутів та бездоганно несуть службу після звільнення з дисциплінарного батальйону

• які, відбуваючи покарання, твердо стали на шлях виправлення, виявили високу дисциплінованість і чесне ставлення до праці та військової служби.

Осіб, які відбули покарання або звільнені умовно-достроково і яким згідно з п. 62 Положення час перебування в дисциплінарному батальйоні зарахований до строку строКово,- ВІЙСЬКОВОЇ служби, і осіб, які підлягають звільненню за амністій аб0 помияуванням, звільняють з військової служби в запас безпосередньо з дисциплінарного батальйону, якщо вони вже відслужили встановлений Законом України "Про загальний військовий обов'язок j військову службу" строк військової служби.

Звільнених із дисциплінарного батальону забезпечують проїзними документами, грішми для продоволь^о-дорожніх потреб або армійською сухою пайкою та милом за встановленими нормами. До військових частин або до місця проживання вони прямують самостійно.

Про прибуття звільненого до ВІЙСЬКОВОЇ частини її командир повинен негайно повідомити командира Дисциплінарного батальйону. Осіб, які відбули покарання в дисциплінарному батальйоні або достроково звільнені з нього, визнають такимИ) щ0 не мають судимості.

Осіб, звільнених з дисциплінарного батальйону умовно-достроково, такими, що не мають судимості, вц3нають після закінчення не-відбутої частини строку покарання.

Книга: Кримінально-виконавче право України: Курс лекцій / Семаков Г. С, Гель А. П.

ЗМІСТ

1. Кримінально-виконавче право України: Курс лекцій / Семаков Г. С, Гель А. П.
2. 1.2. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОРГАНІЗАЦІЇ ВИКОНАННЯ КРИМІНАЛЬНИХ ПОКАРАНЬ В УКРАЇНІ. СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС ЗАСУДЖЕНИХ
3. 1.3. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО УВ'ЯЗНЕННЯ ПІД ВАРТУ
4. 1.4. КЛАСИФІКАЦІЯ, РОЗПОДІЛ, ПРИЙНЯТТЯ ТА ОБЛІК ЗАСУДЖЕНИХ ДО ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ В УСТАНОВАХ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ
5. 1.5. ОСНОВНІ ЗАСОБИ ВИПРАВЛЕННЯ ТА РЕСОЦІАЛІЗАЦІЇ ЗАСУДЖЕНИХ, ЇХ ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ
6. 1.6. Режим у місцях позбавлення волі: правове регулювання та засоби забезпечення
7. 1.7. Праця осіб, позбавлених волі, та її правове регулювання
8. 1.8. Виховна робота з особами, позбавленими волі: завдання, форми та правове регулювання
9. 1.9. Загальноосвітнє та професійно-технічне навчання засуджених у місцях позбавлення волі, його правове регулювання
10. 1.10. МАТЕРІАЛЬНО-ПОБУТОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЗАСУДЖЕНИХ
11. 1.11. ПОРЯДОК ТА УМОВИ ВИКОНАННЯ КРИМІНАЛЬНИХ ПОКАРАНЬ, НЕ ПОВ'ЯЗАНИХ З ПОЗБАВЛЕННЯМ ВОЛІ
12. 1.12. Порядок та умови виконання виправних робіт без позбавлення волі
13. 1.13. Порядок та умови виконання покарання у вигляді направлення військовослужбовців строкової служби до дисциплінарного батальйону
14. 1.14. Порядок та умови виконання кримінальних покарань не пов'язаних із застосуванням заходів виправно-трудового впливу
15. 1.15. Правові підстави та порядок звільнення засуджених до позбавлення волі від подальшого відбування покарання
16. 1.16. Постпенітенціарний вплив та соціальна адаптація осіб, звільнених з місць позбавлення волі
17. 1.17. Адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі
18. 1.18. СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ТА РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

На попередню


Додати в закладкиДодати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate