Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
Вчитися ніколи не пізно, але як пізно людина починає це розуміти! / Олександр Перлюк

Додати в закладкиДодати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Бухгалтерський облік і прийняття рішень в банках / Л. М. Кіндрацька


9.3. Облік операцій з нарахування та сплати до бюджету податку на додану вартість

Комерційні банки, які зареєструвалися як платники податку на додану вартість, керуються у своїй роботі Інструкцією з бухгалтерського обліку податку на додану вартість, затвердженою Наказом Міністерства фінансів від 01.07.97 за № 141 та змінами до неї (наказ МФУ від 17.10.97 за № 218).

Основні балансові рахунки, передбачені для ведення обліку ПДВ в комерційних банках, такі:

3522 — Дебіторська заборгованість за податками та обов’яз­ковими платежами, крім податку на прибуток;

3622 — Кредиторська заборгованість за податками та обов’яз­ковими платежами, крім податку на прибуток;

7410 — Податок на додану вартість (ПДВ).

За даними балансовими рахунками відкриваються субрахунки (умовно):

3522/1 — Розрахунки з бюджетом за податковим кредитом з
 ПДВ;

3622/1 — Розрахунки з бюджетом за податковим зобов’язан-
 ням з ПДВ;

3522/2 — Податкові розрахунки за податковим кредитом з
 ПДВ, термін відшкодування якого не настав;

3622/2 — Податкові розрахунки за податковими зобов’язан-
 нями з ПДВ, термін сплати яких не настав;

7410/1 — Сплачений податок на додану вартість, який в по-
 датковому обліку податку на прибуток включається
 до складу валових витрат;

7410/2 — Сплачений податок на додану вартість, який в по-
 датковому обліку податку на прибуток не включається до складу валових витрат.

Розглянемо можливі ситуації, в яких виникають розрахунки банку з бюджетом за податком на додану вартість.

При здійсненні комерційним банком попередньої оплати за матеріальні цінності, роботи (послуги), що підлягають оподаткуванню ПДВ, виконуються такі проведення.

Д-т 3510, 3511, 3519

3548, 3578 — на суму їх вартості без ПДВ

Д-т 3522/2 — на суму ПДВ

К-т Коррахунку — на загальну суму.

Суми ПДВ, що враховані на рахунку 3522/2, підлягають розподілу в такому порядку:

Якщо зазначена сума податку на додану вартість сплачена у зв’язку з придбанням (спорудженням) основних фондів, не-
матеріальних активів, що не підлягають амортизації; придбанням матеріалів, виконанням робіт та наданням послуг, вартість яких не включається до складу валових витрат, то вона ні
до складу податкового кредиту з ПДВ, ні до складу валових витрат (в податковому обліку податку на прибуток) не включається і відображається в обліку таким проведенням на відповідну суму ПДВ

Д-т 7410/2

К-т 3522/2

Якщо вартість зазначених матеріальних цінностей, послуг, робіт відноситься до складу валових витрат, а вартість основних фондів і нематеріальних активів підлягає амортизації і вони використовуються банківською установою для здійснення операцій, що звільнені від оподаткування ПДВ або не є об’єктом оподаткування ПДВ, сума податку сплачена у зв’язку з їх придбанням, відповідно включається до валових витрат (в податковому обліку — податку на прибуток) та на збільшення вартості основних фондів і нематеріальних активів. При цьому здійснюється проведення на відповідну суму ПДВ:

Д-т 7410/1, 4300, 4400, 4500

К-т 3522/2.

При використанні матеріальних цінностей для здійснення операцій, які є об’єктом оподаткування або не звільнені від оподаткування ПДВ на відповідну суму ПДВ:

Д-т 3522/1

К-т 3522/2.

1. Якщо на момент оплати матеріальних цінностей відомо, для яких операцій (оподатковуваних чи неоподатковуваних ПДВ) вони купуються, а товари (роботи, послуги), за які здійснюється зазначена оплата, відносяться чи не відносяться до складу валових витрат та відповідно основні фонди, нематеріальні активи підлягають чи не підлягають амортизації, сума ПДВ, сплачена в зв’яз­ку з їх придбанням, до дебету рахунку 3522/2 не відноситься, а відразу відображається проведеннями з п. 1)—3).

2. У разі отримання банківською установою матеріальних цінностей (робіт, послуг), які оподатковуються ПДВ (до оплати вартості), виконується проведення

на загальну вартість матеріальних цінностей без урахування ПДВ

Д-т 3400, 3410, 3402 4300, 4400, 4500, 431, 443, 453

К-т 3610, 3611, 3619.

на суму податкових розрахунків з податкового кредиту

Д-т 3522/2

К-т 3610, 3611, 3619.

на суму отриманих матеріалів, робіт, послуг, основних фондів, нематеріальних активів, включаючи ПДВ (після проведення розрахунків)

Д-т 3610, 3611, 3619

К-т Коррахунку.

3. Якщо комерційним банком здійснено операції з реалізації матеріальних цінностей, які обліковуються на складі, основних фондів чи нематеріальних активів, що перебувають в експлуатації, проведених витрат на капітальні вкладення (незавершене будівництво), виконаних робіт та наданих послуг, що підлягають оподаткуванню податком на додану вартість та за якими одержувачем не проведено оплату за їх вартістю, виконуються такі бухгалтерські проведення:

Д-т 3520, 3519, 3548  — на суму реалізації з ПДВ

Д-т 4309, 4409, 4509  — на суму зносу

Д-т 7420, 7399 — на суму витрат

К-т 3400, 4300, 4400, 4500 — вартість матеріалів відван­тажених зі складу та залишкова вартість основних засобів, нематеріальних активів без ПДВ

К-т 4310, 4430, 4530  — витрати на капітальні вкладення (незавершене будівництво)

К-т 6490 — на суму доходу

К-т 3622/2 — на суму ПДВ.

При одержанні коштів за зазначеними операціями:

на загальну суму

Д-т Коррахунок

К-т 3510, 3519, 3548, 3678

нараховані податкові зобов’язання з ПДВ.

Д-т 3622/2

К-т 3622/1

4. Надходження попередньої оплати за матеріали, основні фонди, нематеріальні активи, виконані роботи, послуги, які має реалізовувати (надати) банк їх одержувачу і які підлягають оподаткуванню податком на додану вартість, відображається в обліку такими проведеннями:

Д-т Коррахунок банку — на загальну суму

К-т 3610, 3619, 3648, 3678 — на суму реалізації без ПДВ

К-т 3622/1 — на суму ПДВ.

5. Оплата нерезиденту за виконані роботи(послуги) здійснюються без ПДВ, а відповідна сума ПДВ за цією операцією відноситься до податкового зобов’язання банку, відображається за кредитом рахунку 3622/1 та відповідно в податковій декларації з ПДВ в рядку 7.

Згідно з п. 7.7.1 Закону України «Про податок на додану вартість» сума податку, що підлягає сплаті до бюджету (К-т рахунку № 3622/1) або відшкодуванню з бюджету (Д-т рахунку № 3522/1), визначається як різниця між загальною сумою податкових зобов’язань, що виникли протягом звітного періоду, та сумою податкового кредиту звітного періоду.

Сплата податку проводиться не пізніше 20 числа місяця, що настає за звітним періодом. При цьому здійснюється проведення:

Д-т 3622/1

К-т Коррахунок банку.

Ñ

Ключові поняття

Актив — будь-який об’єкт бухгалтерського обліку, право контролю якого закріплене за банком і який відповідає одній з вимог:

1) дає дохід банківській установі або 2) може бути обмінений на інший об’єкт, який у свою чергу, даватиме дохід банківській установі.

Активні операції банків — фінансові операції з розміщення коштів з метою отримання доходу.

Балансовий звіт — складова частина пакету фінансової звітності, що характеризує фінансовий стан банку та відображає активи, зобов’язання й капітал банківської установи у грошовій формі станом на певну дату.

Витрати банку — зменшення економічної вигоди за сукупністю господарських операцій банку, крім операцій з розподілу капіталу, які призводять до одного з двох наслідків: 1) скорочення суми активів банківської установи без відповідного скорочення суми її зобов’язань; 2) збільшення суми зобов’язань без відповідного збільшення суми її активів.

Дивіденди — частка прибутку банку, що розподіляється між акціонерами у вигляді доходу відповідно до кількості та видів акцій, що їм належать.

Доходи банку — збільшення економічної вигоди за сукупністю господарських операцій, крім операцій з реалізації додаткової кількості акцій, які приводять до одного з двох наслідків: 1) збільшення суми активів банківської установи без відповідного збільшення суми її зобов’язань; 2) зменшення суми зобов’язань банку без відповідного зменшення суми її активів.

Касовий метод — метод, згідно з яким облік доходів та витрат здійснюється у момент їх надходження (сплати), а не у момент їх виникнення.

Комісійні доходи і витрати — доходи і витрати, які обчислюються пропорційно до суми активу чи зобов’язання незалежно від часу або є фіксованими.

Маржа банківська — різниця між середньозваженою ставкою доходу, що її банківська установа отримує від підпроцентних активів, та середньозваженою ставкою витрат, виплачуваною за власними підпроцентними зобов’язаннями.

Прибуток банку — перевищення доходів над витратами.

Процентні доходи і витрати — доходи і витрати, які обчислюються пропорційно до часу і суми активу чи зобов’язання.

Ризик банківський — можливість зазнати втрат у разі виникнення несприятливих для банку обставин.

Ризик процентної ставки — ризик скорочення суми чистого процентного доходу внаслідок процентних ставок на ринку.

Дидактичні матеріали

План практичного заняття

Обговорюються теоретичні питання, подані на початку даної теми.

Виконується наведене далі навчальне завдання.

Мета практичного заняття: закріпити складанням бухгалтерських проведень методику записів за методом нарахування та набути початкових навичок складання фінансової звітності банку.

Навчальні завдання

Ознайомитися зі змістом балансу, балансового звіту та звіту про прибутки і збитки комерційного банку «Новий».

Пояснити порядок заповнення статей балансового звіту, виходячи з відповідних статей балансу АКБ «Новий».

Зрозуміти техніку підрахунку суми прибутку поточного року, що показана в балансовому звіті.

Зрозуміти техніку заповнення звіту про прибутки та збитки комерційного банку. Пояснити механізм закриття рахунків класів 6 і 7 — рахунків доходів та витрат, які показані в балансі комерційного банку.

За змістом наведених господарських операцій банку скласти відповідні бухгалтерські проведення.

Виконавши завдання п. 5 та враховуючи початкові залишки за рахунками, які наведені в балансі за серпень, заповнити оборотно-сальдовий баланс, грн. за такою формою:

Шифр рахунка

А чи П

Назва рахунку

Залишок на 1 вересня

Оборот за Д

Оборот за К

Залишок
на 01.10

Довідкову інформацію вміщено в табл. 9.3 і 9.4, а також у звіт­них формах: 1-КБ; 11; 2-КБ

Таблиця 9.3

Інформація про кредитний портфель банку «Новий», тис. грн.

Депозити та кредити в інших банках

6491,60

Кредити та фінансовий лізинг клієнтам

71 434,13

Всього кредитного портфеля

77 925,73

Сформовано спеціального резерву

Сформовано загального резерву

243,39

Нетто: всього кредитного портфеля

77 682,34

Продовження табл. 9.3

Класифікація кредитного портфеля

2%

Стандартні кредити

12 169,50

5%

Кредит під контролем

28 797,70

20%

Субстандартні кредити

25 458,30

50%

Сумнівні кредити

6 406,03

100%

Безнадійні (збиткові) кредити

5 094,20

Всього кредитного портфеля

77 925,73

Оцінна сума резерву

Загального

243,39

Спеціального

14 828,76

Розшифрування інших активів

Усього

6 516,21

Несплачений статутний фонд

5 000,00

Нагромаджені доходи

1 217,31

у тому числі такі, що мають бути отримані протягом вересня

витрати майбутніх періодів

100,00

у тому числі такі, що мають бути списані протягом вересня

100,00

аванси працівникам на витрати з відрядження

75,00

дебітори за господарськими операціями банку

123,90

Баланс, грн., комерційного банку за серпень (тис. грн.)

Форма 1-КБ

Балансові рахунки

1001

А

Банкноти та монета в касі

1 094,59

1011

А

Дорожні та інші чеки в касі

43,00

1101

А

Банківські метали в банку

890,00

1200

А

Кореспондентський рахунок в НБУ

8 412,98

1500

А

Кореспондентські рахунки в інших банках

3 843,33

1510

А

Депозити овернайт в інших банках

745,80

1523

А

Інші короткострокові кредити іншим банкам

2 500,00

1524

А

Довгострокові кредити іншим банкам

2 000,00

Продовження табл. 9.3

1526

А

Пролонгована заборгованість за кредитами, які надані іншим банкам

1 000,00

1527

А

Прострочена заборгованість за кредитами, які надані іншим банкам

245,80

1528

А

Нараховані проценти за кредитами іншим банкам

208,34

1590

А

Резерв під заборгованість інших банків

Усього активів по класу 1

20 983,84

2020

А

Рахунки СГД за врахованими векселями

2028

А

Нараховані доходи за врахованими векселями СГД

2062

А

Інші короткострокові кредити в поточну діяльність СГД

15 238,40

2065

А

Інші довгострокові кредити в поточну діяльність СГД

8 143,20

2066

А

Пролонгована заборгованість за іншими кредитами в поточну діяльність СГД

14 568,10

2067

А

Прострочена заборгованість за іншими кредитами в поточну діяльність СГД

3 458,00

2068

А

Нараховані проценти за іншими кредитами в поточну дія­льність

611,68

2075

А

Фінансовий лізинг

1 000,00

2078

А

Нараховані доходи за кредитами в інвестиційну діяльність

30,00

2096

А

Сумнівна заборгованість за іншими кредитами в поточну діяльність

3 795,30

2202

А

Короткострокові кредити, які надані фізичним особам на поточні потреби

8 752,60

2205

А

Довгострокові кредити, які надані фізичним особам на поточні потреби

2 587,20

2206

А

Пролонгована заборгованість за кредитами на поточні потреби

9 890,20

2207

А

Прострочена заборгованість за кредитами на поточні потреби

2 702,23

2208

А

Нараховані проценти за кредитами на поточні потреби

292,12

2290

А

Сумнівна заборгованість за кредитами на поточні потреби

1 298,90

2400

А

Резерв під заборгованість за наданими клієнтам кредитами

2809

А

Інша дебіторська заборгованість за операціями з клієнтами банку

Усього активів по класу 2

72 367,93

Продовження табл. 9.3

3105

А

Інші акції в портфелі банку на продаж

873,80

3190

А

Резерв під знецінення ЦП в портфелі банку на продаж

3210

А

Боргові ЦП центральних органів держуправління в портфелі банку на інвестиції

1 734,60

3290

А

Резерв під знецінення ЦП на інвестиції

3218

А

Нараховані проценти за борговими цінними паперами на інвестиції

75,17

3402

А

Господарські матеріали у підзвітних осіб

6 000,00

3410

А

Малоцінні та швидкозношувані предмети на складі

532,90

3500

А

Витрати майбутніх періодів

100,00

3590

А

Резерв на можливі втрати за сумнівною дебіторською заборгованістю банку

3519

А

Інша дебіторська заборгованість за господарськими операціями банку

123,90

3530

А

Несплачений статутний фонд

5 000,00

3550

А

Аванси працівникам на витрати з відрядження

75,00

3800

АП

Позиція банку щодо іноземної валюти та банківських металів

3801

АП

Еквівалент позиції банку щодо іноземної валюти та банківських металів

Усього активів по класу 3

14 515,37

4109

А

Вкладення в інші асоційовані компанії

239,00

4209

А

Вкладення в інші дочірні компанії

675,40

4300

А

Нематеріальні активи

1 299,00

4309

А

Зношення нематеріальних активів

64,95

4400

А

Операційні основні засоби

16 000,00

Усього активів по класу 4

18 148,45

Активи — усього

126 015,59

1317

П

Інші короткострокові кредити, що отримані від НБУ

1 200,00

1318

П

Нараховані проценти за короткостроковими кредитами від НБУ

10 533,78

1600

П

Кореспондентські рахунки інших банків

1608

П

Нараховані проценти за коштами до запитання інших банків

Продовження табл. 9.3

1612

П

Короткострокові депозити інших банків

1615

П

Довгострокові депозити інших банків

3 398,90

1618

П

Нараховані проценти за строковими депозитами інших банків

Усього зобов’язань по класу 1

15 132,68

2600

П

Поточні рахунки суб’єктів господарської діяльності

27 043,14

2602

П

Кошти в розрахунках СГД

2608

П

Нараховані проценти за коштами до запитання СГД

2610

П

Короткострокові депозити суб’єктів господарської діяльності

6 235,10

2615

П

Довгострокові депозити суб’єктів господарської діяльності

4 235,90

2618

П

Нараховані проценти за строковими коштами СГД

2620

П

Поточні рахунки фізичних осіб

17 813,45

2628

П

Нараховані проценти за коштами до запитання фізичних осіб

2630

П

Короткострокові депозити фізичних осіб

4 184,20

2635

П

Довгострокові депозити фізичних осіб

2 076,94

2638

П

Нараховані проценти за строковими коштами фізичних осіб

Усього зобов’язань по класу 2

61 588,73

3320

П

Депозитні сертифікати, емітовані банком

1 000,00

3328

П

Нараховані витрати за ощадними сертифікатами власного боргу, емітованими банком

3600

П

Доходи майбутніх періодів

278,66

3619

П

Інша кредиторська заборгованість за господарською діяльністю банку

562,10

3620

П

Кредиторська заборгованість за податками та платежами

358,68

3631

П

Кредиторська заборгованість перед акціонерами банку за дивіденди

3652

П

Нарахування працівникам банку за заробітною платою

3659

П

Інші нарахування працівникам банку

210,90

3660

П

Субординований борг банку

1 500,00

3668

П

Нараховані проценти за субординованим боргом

Усього зобов’язань по класу 3

3 910,34

Зобов’язання — усього

80 631,75

Продовження табл. 9.3

5000

П

Сплачений зареєстрований статутний капітал банку

40 000,00

5001

П

Несплачений зареєстрований статутний капітал банку

5 000,00

5020

П

Загальні резерви

243,39

5021

П

Резервні фонди

5900

АП

Результат поточного року

140,45

Капітал — усього

45 383,84

Пасиви — усього

126 015,59

6012

П

Процентні доходи за короткостроковими депозитами в банках

6013

П

Процентні доходи за довгостроковими депозитами в банках

6016

П

Процентні доходи за кредитами овернайт та короткостроковими кредитами банкам

100,00

6017

П

Процентні доходи за довгостроковими кредитами банкам

108,34

6022

П

Процентні доходи за врахованими векселями СГД

6026

П

Процентні доходи за іншими кредитами в поточну діяльність СГД

611,68

6027

П

Процентні доходи за кредитами в інвестиційну діяльність СГД

30,00

6042

П

Процентні доходи за кредитами на поточні потреби фізич­них осіб

292,12

6053

П

Процентні доходи за ЦП в портфелі банку на інвестиції

75,17

6118

П

Комісійні доходи по забалансовими операціями з клієнтами

6203

АП

Результат від торгівлі ЦП на продаж

6204

АП

Результат від торгівлі іноземною валютою та банківськими металами

6300

П

Дивідендний дохід за акціями та іншими вкладеннями

Доходи — усього

1217,31

7003

А

Процентні витрати за короткостроковими кредитами від НБУ

54,00

7012

А

Процентні витрати за короткостроковими депозитами інших банків

7013

А

Процентні витрати за довгостроковими депозитами інших банків

67,98

7021

А

Процентні витрати за строковими коштами, які отримані від СГД

91,78

Продовження табл. 9.3

7041

А

Процентні витрати за строковими коштами, які отримані від фізичних осіб

44,94

7052

А

Процентні витрати за ощадними сертифікатами власного боргу, які емітовані банком

50,00

7096

А

Процентні витрати за субординованим боргом

50,00

7400

А

Основна і додаткова заробітна плата

416,32

7401

А

Внески на державне соціальне страхування

7402

А

Інші обов’язкові нарахування на заробітну плату

41,64

7422

А

Орендні платежі

200,00

7701

А

Відрахування в резерв під заборгованість інших банків

7702

А

Відрахування в резерв під заборгованість за наданими кредитами клієнтам

7900

А

Податок на прибуток

60,20

Витрати — усього

1076,86

Результати діяльності

140,45

Позабалансові рахунки

9020

А

Гарантії, що надані клієнтам

9920

Контррахунок гарантій, що надані клієнтам

За позабалансовими рахунками — усього

Балансовий звіт комерційного банку
за серпень ____ року АКБ «Новий»

Форма 11

Активи

Валюта, монети та банківські метали

1984,59

Дорожні чеки

43,00

Кошти на коррахунках в НБУ

8412,98

Кошти на коррахунках в інших банках

3843,33

Депозити та кредити в інших банках

6491,60

Резерв під депозити та кредити в інших банках

Нетто: депозитів та кредитів в інших банках

6491,60

Продовження табл. 9.3

Цінні папери в портфелі банку

2608,40

Цінні папери в портфелі банку на продаж

873,80

Резерв під знецінення ЦП на продаж

Нетто: ЦП в портфелі банку на продаж

873,80

Цінні папери в портфелі банку на інвестиції

1734,60

Резерв під знецінення ЦП га інвестиції

Нетто: ЦП на інвестиції

1734,60

Кредити та фінансовий лізинг, надані клієнтам

71434,13

Резерв під кредити та фінансовий лізинг клієнтам

Нетто: кредитів та фінансового лізингу клієнтам

71434,13

Інвестиції капіталу в асоційовані компанії

239,00

Інвестиції капіталу в дочірні компанії

675,40

Нематеріальні активи

1299,00

Зношення нематеріальних активів

64,95

Нетто: нематеріальних активів

1234,05

Матеріальні активи

22532,90

Інші активи

6516,21

Резерв під можливі втрати за сумнівною дебіторською заборгованістю банку

Нетто: інші активи

6 516,21

Сукупні активи

126015,59

Зобов’язання

Коррахунки  банків

10533,78

Депозити та кредити банків

4598,90

Кредити, отримані від НБУ

1200,00

Кошти до запитання клієнтів

44856,59

Строкові депозити клієнтів

16732,14

Цінні папери власного боргу

1000,00

Кредити, отримані від міжнародних фінансових організацій

Субординована заборгованість

1500,00

Продовження табл. 9.3

Інші зобов’язання

1410,34

Сукупні зобов’язання

80631,75

Капітал

Статутний капітал

45000,00

Сплачений статутний капітал банку

40000,00

Несплачений статутний капіталу банку

5000,00

Нерозподілені прибутки та резерви

243,39

Нерозподілені прибутки минулих років

Прибутки минулого року, що очікують на затвердження

Збитки минулого року, що очікують на затвердження

Інші фонди та загальні резерви банку

243,39

Прибутки поточного року

140,45

Збитки поточного року

Сукупний капітал

45383,84

Сукупні зобов’язання в капітал

126015,59

Звіт про прибутки та збитки комерційного банку
за серпень ____ року «Новий»

Форма 2-КБ

Доходи

1277,31

1. Процентні доходи

1217,31

Процентні доходи за коштами, розміщеними в НБУ

Процентні доходи за коштами, розміщеними в банківському секторі

208,34

Процентні доходи за кредитами клієнтів

933,80

Процентні доходи за ЦП

75,17

Інші процентні доходи

2. Комісійні доходи

Комісійні доходи за операціями з банками

Комісійні доходи за операціями з клієнтами

Інші комісійні доходи

Продовження табл. 9.3

3. Прибуток (збиток) від торговельних операцій

Прибуток (збиток) від торгівлі ЦП на продаж

Прибуток (збиток) від торгівлі іноземною валютою

4.

Інші

банківські операційні доходи

Дивідендний дохід

Штрафи, що отримані за банківськими операціями

5. Інші небанківські операційні доходи

Доходи від продажу основних засобів

Штрафи, що отримані за господарськими операціями

6. Зменшення резервів за заборгованістю

7. Непередбачені доходи

Витрати

1016,66

1. Процентні витрати

358,70

Процентні витрати за коштами, одержаними від НБУ

54,00

Процентні витрати за коштами, одержаними від інших банків

67,98

Процентні витрати за коштами клієнтів банку

136,72

Процентні витрати за цінними паперами власного боргу

50,00

Інші процентні витрати

50,00

2. Комісійні витрати

Комісійні витрати за операціями з банками

Комісійні витрати зо операціями з клієнтами

Інші комісійні витрати

3.

Інші банківські операційні витрати

Штрафи, що сплачені за банківськими операціями

4.

Інші небанківські операційні витрати

657,96

Витрати на утримання персоналу

457,96

Сплата податків, крім податку на прибуток

Витрати на утримання основних засобів

Інші експлуатаційні витрати

200,00

Закінчення табл. 9.3

5. Інші небанківські операційні витрати

6. Відрахування в резерви

7. Непередбачені витрати

8. Прибуток (збиток) до сплати податку

200,65

9. Податок на прибуток

60,20

10. Чистий прибуток (збиток)

140,46

Таблиця 9.4

ЗМІСТ ГОСПОДАРСЬКИХ ОПЕРАЦІЙ АКБ «НОВИЙ» ЗА ВЕРЕСЕНЬ

№ п/п

Вересень

Сума, тис. грн.

1

Банк нараховує проценти за кредити від НБУ (12% річних, оплата щомісяця)

12,00

2

Банк сплачує проценти за кредитами НБУ

12,00

3

Банк нараховує проценти за довгостроковими депозитами банків (12% річних, оплата щомісяця)

33,99

4

Банк сплачує проценти за довгостроковими депозитами банків

33,99

5

Банк сплачує проценти за короткостроковими депозитами СГД (12% річних, оплата щоквартально)

62,35

6

Банк сплачує проценти за короткостроковими депозитами СГД

62,35

7

Банк нараховує проценти за довгостроковими депозитами СГД (12% річних, оплата щомісяця)

45,89

8

Банк сплачує проценти за довгостроковими депозитами СГД

45,89

9

Банк нараховує проценти за короткостроковими депозитами фізичних осіб (12% річних, оплата щомісяця)

41,84

10

Банк сплачує проценти за короткостроковими депозитами фізичних осіб

41,84

11

Банк нараховує проценти за довгостроковими депозитами фізичних осіб (13% річних, оплата щомісяця)

22,50

12

Банк сплачує проценти за довгостроковими депозитами фізичних осіб

22,50

13

Банк нараховує проценти за ощадними сертифікатами власного боргу (15% річних, оплата щомісяця)

12,50

Продовження табл. 9.4

№ п/п

Вересень

Сума, тис. грн.

14

Банк сплачує проценти за ощадними сертифікатами влас­ного боргу

12,50

15

Банк нараховує проценти за субординованим боргом (12% річних, оплата щомісяця)

25,00

16

Банк сплачує проценти за субординованим боргом

25,00

17

Банк нараховує проценти за короткостроковими кредитами іншим банкам (26% річних, оплата щоквартально)

54,17

18

Банк нараховує проценти за довгостроковими кредитами іншим банкам (30% річних, оплата щоквартально)

50,00

19

Банк нараховує проценти за угодою фінансового лізингу (18% річних, оплата щоквартально)

50,00

20

Банк нараховує проценти за короткостроковими кредитами в поточну діяльність (15% річних, оплата щоквартально)

190,48

21

Банк нараховує проценти за довгостроковими кредитами в поточну діяльність (17% річних, оплата щоквартально)

115,36

22

Банк нараховує проценти за короткостроковими кредитами фізичним особам на поточні потреби (30% річних, оплата щоквартально)

218,82

23

Банк нараховує проценти за довгостроковими кредитами на поточні потреби (20,4% річних, оплата щоквартально)

439,82

24

Банк нараховує проценти за ОВДП на інвестиції (13% річ­них, оплата щоквартально)

18,79

25

На доходи списується попередня оплата від реалізації у серпні частини акцій на продаж

278,66

26

Банк списує на витрати суму орендної плати операційного лізингу за оренду банківського приміщення

100,00

27

Банком нараховується заробітна плата працівникам за вересень

208,16

28

Банком проводяться нарахування на соціальне страхування

8,33

29

Банком проводяться вирахування податку на дохід працівників

41,63

30

Банк повертає кредит, що був отриманий від НБУ

1200,00

31

Позичальники — банки повністю повертають депозити овернайт

745,80

32

Позичальники — банки повністю повертають короткострокові кредити

2500,00

Продовження табл. 9.4

№ п/п

Вересень

Сума, тис. грн.

33

Позичальники — банки сплачують проценти за користування кредитами

312,51

34

Позичальники — СГД банки повністю повертають корот­кострокові кредити

15238,40

35

Позичальники — СГД сплачують проценти за користування кредитами

917,52

36

Позичальники — СГД погашають фінансовий лізинг

1000

37

Позичальники — СГД сплачують проценти за лізингом

45,00

38

Позичальники — фізичні особи повністю повертають короткострокові кредити

8752,60

39

Позичальники — фізичні особи сплачують проценти за користування кредитами

950,76

40

Банк отримує доходи від ОВДП

93,96

41

Банк погашає короткострокові депозити СГД

6235,10

42

Банк погашає короткострокові депозити фізичних осіб

4184,20

43

Банк погашає випущені ним депозитні сертифікати

1000,00

44

Банком сплачується заборгованість перед бюджетом

665,78

45

Банком відкривається акредитив за рахунок коштів клієнту

750,00

46

Банком сплачується акредитив, виставлений за рахунок коштів клієнта

750,00

47

Банк видає гарантію на користь клієнта за 2%

2000,00

48

Банк нараховує комісію за видачу гарантії

40,00

49

Банк отримує комісію за видачу гарантії

40,00

50

Банк продовжує строк оренди приміщення банку на 3 місяці і робить попередню оплату на повну суму

300,00

51

Банк відносить на витрати суму оренди за жовтень

100,00

52

Акціонери сплачують несплачену суму статутного капіталу банку

5000,00

53

Банк нараховує проценти за довгостроковими депозитами банків (12% річних, оплата щомісяця)

33,99

54

Банк сплачує проценти за довгостроковими депозитами банків

33,99

55

Банк нараховує проценти за довгостроковими депозитами СГД (13% річних, оплата щомісяця)

45,89

Закінчення табл. 9.4

№ п/п

Вересень

Сума, тис. грн.

56

Банк сплачує проценти за довгостроковими депозитами СГД

45,89

57

Банк нараховує проценти за довгостроковими депозитами фізичних осіб (13% річних, оплата щомісяця)

22,50

58

Банк сплачує проценти за довгостроковими депозитами фізичних осіб

22,50

59

Банк нараховує проценти за субординованим боргом (20% річних, оплата щомісяця)

25,00

60

Банк сплачує проценти за субординованим боргом

25,00

61

Банк нараховує проценти за довгостроковими кредитами іншим банкам (30% річних, оплата щоквартально)

50,00

62

Банк нараховує проценти за довгостроковими кредитами в поточну діяльність (17% річних, оплата щоквартально)

115,36

63

Банк нараховує проценти за довгостроковими кредитами на поточні потреби (20,4% річних, оплата щоквартально)

439,82

64

Банк нараховує проценти за ОВДП на інвестиції (13% річ­них, оплата щоквартально)

18,79

65

Банком нараховується заробітна плата працівникам

208,16

66

Банком проводяться нарахування на соціальне страхування

8,33

67

Банком проводиться вирахування податку на дохід працівників

41,63

68

Банком визначається фінансовий результат за вересень

69

Банком відноситься на заборгованість за платежами до бюджету податок на прибуток за вересень

70

Банком відноситься на витрати податок на прибуток

!

Завдання для самоперевірки

За здійсненими проведеннями в оборотно-сальдовому балансі заповнити баланс, балансовий звіт та звіт про прибутки і збитки АКБ «Новий» за вересень.

При виконанні цього завдання доцільно ще раз повернутися до наведення форм звітності банку «Новий» за серпень.

Книга: Бухгалтерський облік і прийняття рішень в банках / Л. М. Кіндрацька

ЗМІСТ

1. Бухгалтерський облік і прийняття рішень в банках / Л. М. Кіндрацька
2. ВСТУП
3. 1. РОЛЬ ОБЛІКУ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ КОМЕРЦІЙНИМ БАНКОМ ТА ОСНОВИ ЙОГО ОРГАНІЗАЦІЇ 1.1. Організація обліку в комерційних банках
4. 1.2. Методологічні основи фінансового обліку в банках
5. 1.3. Особливості обліку господарських операцій банку за принципом нарахування
6. 1.4. Реформування бухгалтерського обліку та звітності в банках України
7. 2. ХАРАКТЕРИСТИКА ПЛАНУ РАХУНКІВ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ 2.1. Особливості побудови плану рахунків
8. 2.2. Структура класів Плану рахунків
9. 3. ОРГАНІЗАЦІЯ АНАЛІТИЧНОГО ОБЛІКУ В КОМЕРЦІЙНИХ БАНКАХ 3.1. Характеристика параметрів аналітичного обліку
10. 3.2. Параметри контрагентів (клієнтів) банку
11. 3.3. Параметри документів
12. 4. КОРЕСПОНДЕНТСЬКІ ВІДНОСИНИ МІЖ БАНКІВСЬКИМИ УСТАНОВАМИ 4.1. Порядок відкриття кореспондентських рахунків комерційним банкам у регіональних управліннях НБУ
13. 4.3. Механізм прямих кореспондентських відносин між комерційними банками
14. 6. ОБЛІК КАСОВИХ ОПЕРАЦІЙ В КОМЕРЦІЙНИХ БАНКАХ 6.1. Організація обліку касових операцій у комерційних банках
15. 6.2. Облік операцій, виконуваних прибутковими касами
16. 6.3. Облік операцій, здійснюваних вечірніми касами та касами перерахунку готівки
17. 6.4. Облік операцій, здійснюваних видатковими касами
18. 6.5. Облік операцій з підкріплення операційних кас комерційних банків
19. 7. ОБЛІК ОПЕРАЦІЙ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ ЗА БЕЗГОТІВКОВИМИ РОЗРАХУНКАМИ 7.1. Принципи організації безготівкових розрахунків та вимоги щодо оформлення розрахункових документів
20. 7.2. Розрахунки із застосуванням платіжних доручень
21. 7.3. Здійснення розрахунків чеками
22. 7.4. Розрахунки акредитивами
23. 7.5. Розрахунки платіжними вимогами без акцепту платників та безспірне списання (стягнення) коштів
24. 8. ОБЛІК КАПІТАЛУ БАНКУ 8.1. Бухгалтерська оцінка капіталу банку
25. 8.2. Облік операцій з формування статутного фонду банку
26. 8.3. Облік операцій за розрахунками з акціонерами
27. 8.4. Відображення в обліку результатів поточного року
28. Облік доходів (витрат) банку. 9.1. Облік доходів (витрат) банку
29. 9.2. Особливості податкового обліку валових доходів та валових витрат
30. 9.3. Облік операцій з нарахування та сплати до бюджету податку на додану вартість
31. 10. ОБЛІК КРЕДИТНИХ ОПЕРАЦІЙ 10.1. Загальні принципи бухгалтерського обліку кредитних операцій
32. 10.2. Облік операцій за овердрафтом
33. 10.3. Облік операцій репо
34. 10.4. Облік факторингових операцій
35. 10.5. Облік субординованих кредитів та операцій з дисконту векселів
36. 11. ОБЛІК ДЕПОЗИТНИХ ОПЕРАЦІЙ УСТАНОВ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ 11.1. Бухгалтерський облік номіналу депозиту та нарахування процентів за депозитом
37. 11.2. Облік операцій зі сплати та погашення депозиту
38. 12. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК ОПЕРАЦІЙ З ЦІННИМИ ПАПЕРАМИ УСТАНОВ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ 12.1. Облік вкладень банку в акції та інші цінні папери з нефіксованим прибутком з метою продажу
39. 12.2. Облік вкладень банку в боргові цінні папери з метою продажу
40. 12.3. Облік довгострокових вкладень банку в акції та вкладень в асоційовані й дочірні компанії
41. 12.4. Облік вкладень банку в боргові цінні папери на інвестиції
42. 12.5. Облік власних боргових зобов’язань банку
43. 12.6. Облік операцій зі списання безнадійної заборгованості за операціями з цінними паперами
44. 13. ОБЛІК ОПЕРАЦІЙ В ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ 13.1. Поняття валютних операцій та їх класифікація
45. 13.2. Характеристика рахунків для запису валютної позиції
46. 13.3. Облік операцій, що здійснюються через пункти обліку валют
47. 13.4. Облік операцій в іноземній валюті, що виконуються за дорученнями клієнтів банку
48. 13.5. Облік міжбанківських обмінних операцій в іноземній валюті
49. 13.6. Облік власних операцій комерційного банку
50. 13.7. Зміст нової редакції Правил бухгалтерського обліку уповноваженими банками операцій в іноземній валюті
51. 14. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТА НЕМАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ 14.1. Класифікація основних засобів, нематеріальних активів та їх вартісна оцінка
52. 14.2 Бухгалтерський облік власних основних засобів
53. 14.3. Облік власних нематеріальних активів
54. 14.4 Облік амортизації основних засобів та нематеріальних активів
55. 15. ОБЛІК ЛІЗИНГОВИХ ОПЕРАЦІЙ 15.1. Характеристика лізингових операцій
56. 15.2. Облік операцій із фінансового лізингу за балансом лізингодавця та лізингоодержувача
57. 15.3. Облік операцій з оперативного лізингу

На попередню


Додати в закладкиДодати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate