Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
Не довіряти друзям позорніше, ніж бути ними ошуканим. / ЛАРОШФУКО

Додати в закладкиДодати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Основи обліку у бюджетних організаціях та установах - конспект лекцій (УДПСУ)


ТЕМА 9. ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ ТА ОБЛІКУ КОШТІВ СПЕЦІАЛЬНОГО ФОНДУ

1. Власні кошти бюджетних установ, їх склад та призначення. Завдання обліку коштів спеціального фонду.

2. Облік спеціальних коштів.

3. Облік сум за дорученнями.

4. Облік депозитних сум.

5. Облік інших власних надходжень.

Питання для самостійного вивчення:

1. Облік витрат на науково-дослідні роботи за договорами.

Література

Основна: [4, 18-20, 25, 26, 27, 28, 29, 30-33, 46, 47, 48, 49, 50, 51]

Додаткова: [53, 58, 59, 60, 61]

1. Власні кошти бюджетних установ, їх склад та призначення. Завдання обліку коштів спеціального фонду

Бюджетні установи в процесі своєї діяльності отримують кошти як з бюджету, так і з інших джерел.

Кошти, які бюджетні установи та організації отримують понад асигнування, що виділяються їм з державного та/або місцевих бюджетів, називаються позабюджетними коштами.

Поняття “позабюджетні кошти” збереглося лише в Інструкції про порядок використання та обліку позабюджетних коштів бюджетних установ та звітності про них № 63. В інших нормативних документах ці кошти мають назву “кошти спеціального фонду”.

Позабюджетні кошти (кошти спеціального фонду) поділяються за принципом походження та використання на:

· спеціальні кошти;

· суми за дорученнями;

· депозитні кошти;

· інші власні надходження (інші позабюджетні кошти).

Вони використовуються суворо за цільовим призначенням.

Спеціальні кошти – це доходи бюджетних установ та організацій, які вони отримують від надання платних послуг, виконання робіт, реалізації продукції чи іншої діяльності, яка здійснюється відповідно до затверджених нормативно-правових актів, і використовують за цільовим призначенням згідно з кошторисом доходів і видатків установи.

Суми за дорученнями – це кошти, які бюджетні установи та організації отримують від підприємств, організацій, фізичних осіб та благодійних фондів для виконання певних доручень та/або використання за цільовим призначенням, що визначено стороною, яка надає ці кошти.

Депозитні суми – це кошти, які надходять у тимчасове розпорядження бюджетних установ та організацій і з настанням відповідних умов підлягають поверненню.

Інші власні надходження – це власні надходження, які не входять до складу спеціальних коштів, сум за дорученнями та депозитних сум.

Основна діяльність бюджетних установ та організацій – це діяльність відповідно до потреб суспільства, що здійснюється у загальнодержавних інтересах.

Позабюджетна діяльність бюджетних установ та організацій – це надання платних послуг, виконання робіт або здійснення іншої діяльності, пов’язаної з основною діяльністю установ та організацій, доходи від якої спрямовані на здійснення видатків, передбачених у кошторисі доходів і видатків, і не має на меті отримання прибутку.

Спеціальний фонд кошторису складається з:

· власних надходжень:

а) спеціальні кошти;

б) суми за дорученнями (кошти на виконання окремих доручень);

в) інші власні надходження;

· субвенцій, одержаних з бюджету іншого рівня;

· інших доходів.

Ще існують депозитні суми. Депозитні суми не вважають коштами спеціального фонду.

Для зберігання позабюджетних коштів та проведення операцій за ними установам відкриваються поточні рахунки тільки в тих установах уповноважених банків, в яких їм відкриті бюджетні рахунки або реєстраційні рахунки на Єдиному казначейському рахунку відповідного органу Державного казначейства (за винятком дипломатичних представництв України за кордоном, всі кошти яких зберігаються на поточних банківських рахунках країни перебування цих установ).

Для обліку позабюджетних коштів бюджетним установам, які переводяться на казначейське обслуговування позабюджетних коштів, в органах Державного казначейства на ім’я установ та організацій відкриваються один або кілька (але не більше чотирьох) спеціальних реєстраційних рахунків за всіма видами позабюджетних коштів. Тобто при потребі на ім’я бюджетної установи може бути відкрито чотири спеціальних реєстраційних рахунки:

· для обліку спеціальних коштів;

· для обліку сум за дорученнями;

· для обліку депозитних сум;

· для обліку інших власних надходжень.

Рішення про спрямування позабюджетних коштів на бюджетні видатки та їх відшкодування приймаються розпорядником позабюджетних коштів самостійно і оформляється наказом по установі. Про це розпорядник коштів зобов’язаний письмово повідомити відповідний орган Державного казначейства або місцевий фінансовий орган, на території якого він знаходиться.

Право мати спеціальні кошти надається за умови, якщо відсутня можливість організувати на засадах господарського розрахунку реалізацію продукції, виконання робіт, надання послуг або здійснення іншої діяльності, а також, якщо видатки, пов’язані зі здійсненням зазначеної діяльності, повністю забезпечуються одержуваними доходами.

Доходи спеціальних коштів установи на звітний рік складаються із залишку коштів відповідного виду на початок року та їх надходження в плановому періоді. За основу розрахунків беруться показники, які характеризують обсяги планових платних послуг, а також інші розрахункові показники (площа приміщень, вартість обладнання чи іншого майна, яке здають в оренду, кількість відвідувань музеїв, виставок тощо) та вартість одиниці показника, яка повинна встановлюватися відповідно до чинного законодавства України з питань ціноутворення. На підставі перелічених показників визначається сума доходів на плановий період у розрізі кожного джерела доходів. Під час формування планових показників обов’язково враховуються рівень фактичного надходження доходів за останній звітний рік та очікуваний рівень за період, що передує плановому. Розрахунки показників здійснюються на підставі даних бухгалтерської звітності за відповідні періоди, з урахуванням змін у податковому законодавстві, інфляції, інших чинників.

Витрачання спеціальних коштів провадиться у суворій відповідності їх цілям. Зі спеціальних коштів, не зазначених у кошторисі, видатки проводити не дозволяється, крім тимчасового спрямування коштів на покриття дефіциту бюджетних асигнувань.

Якщо фактичні надходження до спеціального фонду перевищили заплановані надходження на відповідний рік, то необхідно змінити кошторис. Для цього необхідно скласти довідки, які затверджують і виконують в тому ж порядку, що й кошториси. Затверджує довідку керівник тієї ж установи, що й затверджував кошторис (перезатверджувати сам кошторис не потрібно). Про кожні внесені зміни повідомляють головному розпоряднику, який проводить їх аналіз та готує зведення показників цих довідок. Такі операції проводити обов’язково. Тому що можна бути оштрафованим за використання службовою особою бюджетних коштів у великих розмірах (великим розміром бюджетних коштів відповідно до Кримінального кодексу вважається сума, яка в 1000 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян) усупереч їх цільовому призначенню або в обсягах, що перевищують затверджені межі видатків (а також недотримання вимог щодо пропорційного скорочення видатків бюджету) на суму від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Оскільки кошти спеціального фонду включають до поняття “бюджетні кошти”, то все це стосується і витрачання спеціальних коштів, сум за дорученнями, інших власних надходжень, субвенцій.

Питома вага позабюджетних коштів у кошторисі доходів і видатків окремих бюджетних установ досить велика (сягає більше 50 %), а тому неабияке значення має правильно організований облік. Тому завданнями обліку позабюджетних коштів (коштів спеціального фонду) є:

· контроль за повним і своєчасним надходженням коштів спеціального фонду;

· забезпечення контролю за витрачанням коштів спеціального фонду відповідно до затверджених кошторисів доходів і видатків;

· забезпечення всіх рівнів управління інформацією про рух і використання коштів спеціального фонду.

2. Облік спеціальних коштів

До спеціальних коштів належать доходи від позабюджетної діяльності установ (надання платних послуг), одержання яких передбачено відповідними нормативно-правовими актами, зокрема:

· орендна плата;

· квартирна плата;

· доходи від будинків, які належать установам;

· доходи від експлуатації транспорту установ;

· доходи від лекцій, вечорів, концертів;

· плата за навчання на контрактній основі в навчальних закладах усіх рівнів акредитації;

· вхідна плата в музеї та виставки;

· доходи від підсобних негосподарських підприємств;

· оплата за навчання учнів у гуртках при школах;

· інші кошти від надання послуг, виконання робіт, виконання іншої діяльності.

Для зберігання спеціальних коштів в установах уповноважених банків відкривається окремий поточний рахунок для всіх видів спеціальних коштів установи, а в умовах казначейського облуговування позабюджетних коштів – спеціальний реєстраційний рахунок для обліку спеціальних коштів в органах Державного казначейства.

Відкриття спеціальних реєстраційних рахунків для зберігання спеціальних коштів здійснюється на підставі наступних документів:

· заяви на відкриття рахунка встановленого зразка;

· копії нормативно-правових актів, що є підставою для зарахування і використання спеціальних коштів;

· картки із зразками підписів осіб, яким законодавчо надано право розпорядження рахунком та підпису розрахункових документів. У картку також заноситься зразок відтиску печатки;

· звіт про позабюджетні кошти;

· звіт про виконання кошторису зі спеціальних коштів;

· дозвіл на відкриття спеціального реєстраційного рахунка.

Відкриття рахунків для зберігання спеціальних коштів здійснюється на підставі наступних документів:

· заяви на відкриття рахунка встановленого зразка, яка підписується керівником установи та головним бухгалтером;

· копії довідки про внесення до державного реєстру звітних статистичних одиниць України, яка також засвідчується нотаріально або органом, що видав відповідну довідку;

· копії зареєстрованого статуту (положення), засвідченої нотаріально. Установа банку ставить відмітку про відкриття рахунка на тому примірнику статуту (положення), на якому стоїть оригінал відмітки податкового органу про реєстрацію підприємства у податковому органі. Цей примірник повертається власнику рахунка;

· копії документа, що підтверджує взяття підприємства на податковий облік;

· картки із зразками підписів осіб, яким законодавчо надано право розпорядження рахунком та підпису розрахункових документів. У картку також заноситься зразок відтиску печатки;

· копії документа про реєстрацію підприємства в органах Пенсійного фонду України.

До зазначених документів додається довідка про затверджені обсяги доходів і видатків за спеціальними коштами.

Довідки складаються на один календарний рік за встановленою формою і з дотриманням наступних правил:

· кожній установі, незалежно від кількості видів спеціальних коштів, видається одна довідка;

· в довідці установи, яка обслуговується централізованою бухгалтерією, вказуються загальні суми доходів і видатків за спеціальними коштами всіх підпорядкованих їй установ;

· продовження терміну дії рахунків на новий рік здійснюється на підставі довідок про затвердження обсягів спеціальних коштів на цей рік;

· установи, що перебувають на державному бюджеті, повідомляють про відкриття поточних рахунків за спеціальними коштами відповідний орган Державного казначейства.

Довідки про затверджені обсяги спеціальних коштів видаються такими органами:

· Міністерством фінансів України – щодо головних розпорядників коштів;

· органами, що затвердили кошториси доходів і видатків щодо установ – щодо розпорядників коштів другого і третього ступенів, які утримуються за рахунок державного бюджету;

· місцевими фінансовими органами – щодо установ, які утримуються за рахунок місцевих бюджетів.

Останній термін подання довідок про затверджені обсяги спеціальних коштів для продовження терміну дії відкритого поточного рахунка за спеціальними коштами настає не пізніше, ніж через місяць після встановленого чинним законодавством строку затвердження для відповідної установи кошторису доходів і видатків.

У разі зміни напрямів і сум витрачання спеціальних коштів, затверджених у кошторисі, подається нова довідка.

Зарахування спеціальних коштів на рахунки здійснюється шляхом безготівкових розрахунків або шляхом внесення платежів готівкою.

Готівкова виручка за спеціальними коштами, що надійшла до каси установи, здається на поточний рахунок по спеціальних коштах. Використання цих коштів без попереднього зарахування на рахунок забороняється.

Операції на рахунках по спеціальних коштах проводяться у загальновстановленому порядку та в межах залишку коштів на цих рахунках.

Оплаті витрат зі спеціальних реєстраційних рахунків для обліку спеціальних коштів передує попередній контроль органів Державного казначейства на підставі платіжних доручень, до яких додаються виправдні документи (рахунки-фактури, накладні, товарно-транспортні накладні, трудові угоди, договори на виконання робіт, акти виконаних робіт) у межах наявності коштів за певним кодом економічної класифікації видатків.

Видача готівки зі спеціальних реєстраційних рахунків для обліку спеціальних коштів на всі потреби (заробітна плата, господарські витрати, відрядження) здійснюється на підставі поданої до органу Державного казначейства заявки. Інші документи, що підтверджують потребу отримання готівки, не вимагаються.

Синтетичний облік грошових коштів, які зберігаються на рахунку по спеціальних коштах, ведеться на субрахунках 313 “Поточні рахунки для обліку коштів, отриманих як плата за послуги” та 323 “Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку коштів, отриманих як плата за послуги”. По дебету записується надходження грошових коштів, по кредиту – використання грошових коштів.

Операції по руху коштів на поточному (реєстраційному) рахунку по спеціальних коштах відображаються в меморіальному ордері № 3.

Синтетичний облік доходів по спеціальних коштах ведеться на субрахунку 711 “Доходи за коштами, отриманими як плата за послуги”. По кредиту записують нараховані та одержані доходи по спеціальних коштах. По дебету протягом року записують зменшення доходів, а 31-го грудня (в кінці дня) по дебету записується загальна сума проведених за рік видатків по спеціальних коштах з субрахунка 811 “Видатки за коштами, отриманими як плата за послуги”. Сальдо кредитове показує суму одержаних з початку року доходів по спеціальних коштах. Сальдо на перше січня показує перевищення доходів над видатками.

Синтетичний облік видатків по спеціальних коштах ведеться на субрахунку 811 “Видатки за коштами, отриманими як плата за послуги”. По дебету записують проведені видатки по спеціальних коштах. По кредиту протягом року записують неправильні і зайво проведені видатки, а 31-го грудня (в кінці дня) по кредиту списується загальна сума проведених за рік фактичних видатків по спеціальних коштах і відноситься на субрахунокк 711 “Доходи за коштами, отриманими як плата за послуги”. Сальдо дебетове показує суму проведених з початку року видатків по спеціальних коштах.

Для обліку розрахунків за навчання учнів у гуртках при школах та для обліку коштів за утримання дітей в школах-інтернатах використовується активний субрахунок 674 “Розрахунки за спеціальними видами платежів”.

Для обліку плати за навчання у вищих навчальних закладах, коштів, отриманих за оренду приміщень, квартирної плати, коштів, отриманих за послуги транспорту та інших платних послуг використовується активний субрахунок 364 “Розрахунки з різними дебіторами”.

Аналітичний облік доходів і видатків по спеціальних коштах ведеться в Книзі обліку доходів і видатків по спеціальних коштах (доходів і видатків за коштами, отриманими як плата за послуги).

3. Облік сум за дорученнями

Сумами за дорученнями вважаються кошти, які отримані установами для виконання певних доручень, зокрема:

· для проведення розрахунків з молодими фахівцями; на виплату студентам стипендій, матеріальної допомоги та доплат до державних стипендій за рахунок коштів замовників; для придбання методичної літератури і навчальних посібників для студентів заочної форми навчання;

· на придбання замовлених централізованим порядком бланків документації з бухгалтерського обліку, звітності, статистики;

· на придбання путівок;

· кошти, що відповідно до рішення Уряду надійшли на ім’я установи для виконання певних доручень;

· добровільні компенсації хворих за надані їм медичні послуги ліукувально- та санаторно-профілактичними закладами;

· кошти, отримані на медичне обслуговування громадян за договорами добровільного медичного страхування;

· інші кошти, які установи отримують від підприємств, установ, організацій та приватних осіб для виконання певних доручень.

Кошти, що надходять як благодійні та спонсорські внески, також відносяться до сум за дорученнями. Такі надходження повинні мати письмове підтвердження мети внесків (лист, заява або відповідні записи спонсора на розрахункових документах тощо).

Суми за дорученнями зберігаються на окремому поточному (реєстраційному) рахунку, відкритому на підставі документів, необхідних для відкриття рахунку, та дозволів органу Державного казначейства, в якому установа обслуговується (для установ, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету), або фінансового органу (для установ, що утримуються за рахунок місцевого бюджету).

Дозвіл видається на підставі заяви розпорядника коштів.

У дозволах на відкриття рахунків “Суми за дорученнями” вказуються:

· джерело надходження коштів;

· цілі, на які вони використовуються;

· номери та дати рішень Уряду України, місцевих органів виконавчої влади або інших нормативно-правових актів, відповідно до яких установам надано право отримувати кошти для виконання відповідних доручень.

За коштами, що надходять як благодійні та спонсорські внески, наводити нормативно-правові акти не потрібно.

Дозволи підписуються вищестоящою установою та органом, що видає дозвіл. Дозволи на відкриття рахунків “Суми за дорученнями” видаються на період, необхідний для виконання відповідних операцій на рахунку, і діють упродовж строку, зазначеного в дозволах. Для всіх видів сум за дорученнями відкривається один рахунок. За необхідності виконання установами операцій, не передбачених у дозволах на відкриття рахунку “Суми за дорученнями”, або продовження терміну дії того чи іншого виду сум за дорученнями дається додатковий дозвіл. На додачу до дозволів за деякими видами сум за дорученнями з різними строками їх чинності зазначається термін дії кожного виду сум.

Грошові суми, які зараховуються на поточні (реєстраційні) рахунки “Суми за дорученнями”, витрачаються установами суворо за призначенням, зазначеним у відповідному дорученні.

Синтетичний облік грошових коштів, які зберігаються на рахунку “Суми за дорученнями”, ведеться на субрахунках 314 “Поточні рахунки для обліку коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень” та 324 “Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень”. По дебету записується надходження грошових коштів для виконання доручень. По кредиту записується використання коштів при виконанні доручення і повернення коштів на суми невиконаних доручень.

Операції по руху коштів на поточному (реєстраційному) рахунку по спеціальних коштах відображаються в меморіальному ордері № 3.

Синтетичний облік розрахунків по сумах, одержаних на видатки за дорученнями, ведеться на субрахунку 673 “Розрахунки за коштами, отриманими за іншими джерелами власних надходжень”. По кредиту записується виникнення розрахунків з організаціями, що дали доручення. По дебету записується погашення заборгованості на суми виконаних доручень і при поверненні сум, на які доручення залишилися не виконані. Сальдо кредитове показує непогашену заборгованість бюджетної установи перед іншими підприємствами, установами та організаціями по сумах за дорученнями.

Аналітичний облік ведеться за окремими видами сум за дорученнями на картках ф. 292-а або в книгах ф. 292 у розрізі установ, від яких отримані кошти.

4. Облік депозитних сум

Депозитні суми – це кошти, що надходять у бюджетну установу для тимчасового зберігання (кошти хворих, що перебувають у лікувальних закладах; застави; кошти по невирішених судових справах; суми невиданої заробітної плати працівникам т.п.). Ці кошти не дозволяється використовувати, вони зберігаються, а пізніше повертаються власнику.

Збереження депозитних сум обмежується строками, встановленими чинними актами України. Так, строк зберігання сум, які належать фізичним та юридичним особам, складає три роки. Суми, які підлягають передачі бюджетним установам, зберігаються до 31 грудня того року, в якому вони були внесені. Після закінчення цих термінів суми з балансу списуються і перераховуються в дохід того бюджету, за рахунок якого фінансується установа.

Депозитні суми зберігаються на окремому рахунку.

Кошти з рахунків за депозитними сумами видаються установами за іменним чеками або перераховуються платіжними дорученнями на ім’я тих осіб чи організацій, які їх отримують.

Відповідальність за правильність перерахування і видачі депозитних сум покладається на керівника установи.

Порядок зберігання і використання установами депозитних сум в іноземній валюті, що знаходяться як на території України, так і за кордоном, встановлюється відповідними міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади за погодженням з Міністерством фінансів України.

Синтетичний облік депозитних сум ведеться на субрахунках 315 “Поточні рахунки для обліку депозитних сум” та 325 “Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку депозитних сум”. По дебету записується надходження депозитних сум. По кредиту записується повернення депозитних усм власнику і перерахування цих сум в бюджет, якщо закінчується термін зберігання. Сальдо дебетове показує наявність депозитних сум на рахунку.

Операції по руху депозитних сум відображаються в меморіальному ордері 3.

Синтетичний облік розрахунків по депозитних сумах ведеться на субрахунку 672 “Розрахунки за депозитними сумами”. По кредиту записується виникнення розрахунків з власниками депозитних сум при їх надходженні. По дебету записується погашення заборгованості по депозитних сумах при поверненні їх власнику і списання з балансу заборгованості по депозитних сумах, по яких закінчився термін зберігання. Сальдо кредитове показує непогашену заборгованість бюджетної установи перед власником депозитних сум.

Аналітичний облік депозитних сум ведеться за кожним одержувачем на картках ф. 292-а (у книзі ф. 292).

5. Облік інших власних надходжень

До інших власних надходжень належать:

· плата за утримання дітей у дошкільних закладах;

· плата за навчання у державних школах естетичного виховання дітей;

· кошти, які надходять за харчування дітей в інтернатах при школах та у групах подовженого дня;

· плата за проживання в гуртожитках навчальних закладів та закладів післядипломної освіти;

· кошти, які надійшли на рахунок професійно-технічного навчального закладу або залишаються навчальному закладу від сум, що надійшли за роботи, виконані учнями згідно із законодавством;

· кошти працівників за харчування, отримане за місцем роботи;

· кошти, що надходять як часткова компенсація вартості спортивної форми, яку видають згідно з чинним законодавством спортсменам, учням спортивних закладів;

· відрахування від заробітку або іншого доходу спецконтингенту за харчування, речове майно, комунально-побутові послуги та інші надані їм послуги;

· кошти, які одержують установи від реалізації путіовк на туристські та спортивні бази, в пансіонати, санаторно-курортні заклади та заклади відпочинку;

· відрахування від госпрозрахункових установ та організацій, які перебувають у віданні установ, якщо це передбачено чинним законодавством;

· кошти, що надходять від діяльності закладів громадського харчування, які належать бюджетним установам та організаціям;

· відрахування від вартості будівництва на утримання служб замовника відповідно до законодавства;

· кошти, одержані на договірних засадах за надання лікувально-профілактичної допомоги працівникам державних органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та фізичним особам.

Синтетичний облік інших власних надходжень ведеться на субрахунках 316 “Поточні рахунки для обліку інших надходжень спеціального фонду” та 326 “Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку інших надходжень спеціального фонду”. По дебету записується надходження інших власних надходжень, по кредиту – перерахування.

Операції по руху інших власних надходжень відображаються в меморіальному ордері № 3.

Синтетичний облік розрахунків по сумах, одержаних на видатки з інших коштів спеціального фонду, ведеться на субрахунку 674 “Розрахунки за спеціальними видами платежів”. По кредиту записується виникнення розрахунків, по дебету – погашення цих розрахунків.
Розрахунки з батьками за утримання дітей в дошкільних закладах обліковуються на субрахунках № 674 “Розрахунки за спеціальними видами платежів” та 714 “Кошти від батьків за надані послуги”. Нарахування батьківської плати за утримання дітей здійснюється у “Відомості з розрахунку з батьками”, на підставі якої складається меморіальний ордер № 15.

Книга: Основи обліку у бюджетних організаціях та установах - конспект лекцій (УДПСУ)

ЗМІСТ

1. Основи обліку у бюджетних організаціях та установах - конспект лекцій (УДПСУ)
2. ТЕМА 1 ОРГАНІЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ
3. ТЕМА 2. КОШТОРИС БЮДЖЕТНОЇ УСТАНОВИ
4. ТЕМА 3. ОБЛІК ФІНАНСУВАННЯ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ
5. ТЕМА 4. ОБЛІК КАСОВИХ ОПЕРАЦІЙ
6. ТЕМА 5. ОБЛІК РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ
7. ТЕМА 6. ОБЛІК ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТА ІНШИХ НЕОБОРОТНИХ АКТИВІВ У БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВАХ
8. ТЕМА 7. ОБЛІК ЗАПАСІВ У БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВАХ
9. ТЕМА 8. ОБЛІК ПРАЦІ ТА ЇЇ ОПЛАТИ У БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВАХ
10. ТЕМА 9. ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ ТА ОБЛІКУ КОШТІВ СПЕЦІАЛЬНОГО ФОНДУ
11. ТЕМА 10. ЗВІТНІСТЬ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ
12. СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНИХ ДЖЕРЕЛ

На попередню


Додати в закладкиДодати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate