Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
Кожна революція має не соціальний, а національний характер. / Володимир Винниченко

Додати в закладкиДодати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Посібник для податківців


§ 5. Довідково-інформаційна служба “007”

Роботу цієї служби можна розглядати як елемент необхідного зворотного зв’язку платників з податковими та законодавчими органами, оскільки аналіз питань, які надходять, дає змогу вносити пропозиції про зміну податкового законодавства у разі, якщо допускається його неоднозначне тлумачення. Крім того, аналіз найактуальніших питань дає змогу їх вирішити своєчасно, проінформувати про них усіх інших платників податків на сторінках засобів масової інформації.

На виконання наказу ДПА України від 9 жовтня 2000 року №525 “Про вдосконалення діяльності підрозділів по роз’ясненню податкового законодавства” розроблена концепція побудови телефонної інформаційно-довідкової служби податкових органів України.

Метою розробки концепції є визначення основних завдань функціонування телефонної інформаційно-довідкової служби, організаційних заходів по її створенню, уніфікації апаратно-програмного забезпечення, шляхів матеріально-технічного та кадрового забезпечення її діяльності.

До основних аргументів, що свідчать на користь необхідності існування телефонної інформаційної-довідкової служби, можна віднести:

- наявність попиту платників податків на подібну послугу;

- відносну дешевизну утримання служби в порівнянні з іншими видами обслуговування платників податків;

- охоплення великої аудиторії платників податків відносно незначною чисельністю працівників податкових органів;

- оперативність доведення податкової інформації, необхідної платнику податків;

- можливість для платника податків отримати необхідну податкову інформацію зі свого робочого місця;

- найдешевший вид послуг для платника податків;

- існування подібних послуг в податкових службах більшості економічно розвинених країн.

Основними завданнями телефонної інформаційно-довідкової служби

на першому етапі розвитку є:

- надання довідок з питань організації роботи податкового органу;

- надання інформації з питань оподаткування безпосередньо силами служби;

на другому етапі розвитку із залучення фахівців галузевих підрозділів податкового органу (додатково до завдань першого етапу):

- надання консультацій з питань оподаткування.

Принципи організації

телефонної інформаційно-довідкової служби

Телефонна інформаційно-довідкова служба створюється в складі державних податкових інспекцій в містах-обласних центрах, містах Києві та Севастополі. В регіонах, де створені офіси великих платників податків - в державних податкових адміністраціях. Телефонна інформаційно-довідкова служба м. Києва повинна надавати послуги і платникам всієї Київської області, в зв’язку з чим в Київській області вона не створюється.

Послуги телефонної інформаційно-довідкової служби для платників податків є безкоштовними. Користувач оплачує лише вартість послуг зв’язку телефонної компанії.

Телефонна інформаційно-довідкова служба повинна працювати 6 робочих днів на тиждень (бажаний час роботи з 8-ї години ранку до 20-ї години вечора; робота автовідповідачів - цілодобово).

Робочий час працівників телефонної інформаційно-довідкової служби не повинен перевищувати 4-6 годин в день, що передбачає двох трьох змінну роботу служби операторів та диспетчерів. Орієнтоване максимальне навантаження на одного працівника служби не повинно бути більше 200 запитань за робочу зміну.

Телефонна інформаційно-довідкова служба повинна забезпечувати мінімальний перелік гарантовано якісної інформації та довідок. До цього переліку відноситься довідки з питань організації роботи податкових органів та інформація з питань оподаткування умовно-постійного характеру.

Інформаційне забезпечення діяльності телефонної інформаційно-довідкової служби повинне складатися з наступних електронних комп’ютерних баз даних:

- законодавчих та нормативно-правових актів з питань оподаткування (до створення власної бази, можливе використання баз даних “Ліга”, “Верховна Рада” та інших, що є в розпорядженні податкового органу);

- для надання довідок з питань організації роботи податкових органів (графіки роботи податкових органів та прийому платників їх керівництвом; розташування податкових органів(адреса, маршрути громадського транспорту); телефони посадових осіб податкових органів регіону; графіки роботи громадських приймалень та консультаційних пунктів з адресою їх розташування; графіки проведення семінарів та їх тематика; перелік видань податкової служби та умови їх передплати; порядок прийому звітності, видачі довідок, оскарження дій податкових органів, отримання ідентифікаційних номерів, реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності, касових апаратів та приміщення де це здійснюється; інформація про сайти податкових органів в Інтернеті; інші питання організації роботи);

- з питань оподаткування умовно-постійного характеру з урахування особливостей регіону (перелік податків, платежів та зборів, які повинен сплачувати платник податків; банківські реквізити рахунків, на які вони сплачуються; терміни їх сплати та подачі звітності; обсяг податкової звітності, кримінальна, фінансова та адміністративна відповідальність платника податків за порушення податкового законодавства; перелік основних законодавчих та нормативно-правових актів щодо оподаткування; інформація про зміни та нові прийняті законодавчі акти; інформація про аудиторські, консалтингові, адвокатські фірми, громадські об’єднання підприємців, що здійснюють свою діяльність в сфері оподаткування; інша подібна інформація);

- відповідей, що формується на підставі найбільш поширених запитів платників податків (створюється, як допоміжна база з відповідей систематизованих в розрізі податків на одні і ті ж самі питання, якими найчастіше звертаються платники податків до служби).

Для підтримання комп’ютерних баз даних в актуальному необхідно в кожному податковому органі, що матиме телефонну інформаційно-довідкову службу розробити систему систематичного їх оновлення, для чого налагоджується чітка взаємодія з галузевими управліннями (відділами) податкового органу та підпорядкованих податкових органів.

Етапи розвитку

телефонної інформаційно-довідкової служби

Створення телефонної інформаційно-довідкової служби податкових органів передбачається провести в три етапи:

Перший етап – 2002 – 2004 роки

На першому етапі розвиток телефонної інформаційно-довідкової служби передбачається безпосередньо силами самої служби. В цей період необхідно створити в містах обласних центрах та мм.Києві і Севастополі відділи телефонної інформаційно-довідкової служби з єдиним по всій Україні телефонним номером “007”. Оснастити їх типовим апаратно-програмним комплексом. Забезпечити безкоштовний телефонний доступ до служби платників податків (юридичних і фізичних осіб) всіх населених пунктів регіону (за перший рік – районних центрів та міст, за другий рік населених пунктів сільського типу (селищ), за третій рік – всіх інших населених пунктів регіону).

В цей період платникам податків гарантовано надаються лише послуги інформаційно-довідкового характеру. Послуги консультаційного характеру можуть надаватися з простих питань оподаткування в міру комплектування підрозділу висококваліфікованими працівниками.

Другий етап - 2005 – 2007 роки

На другому етапі розвитку телефонної інформаційно-довідкової служби передбачається створення диспетчерської служби в межах податкового органу та введення в підрозділі спеціалізації працівників за основними податками та напрямками роботи. Диспетчерська служба повинна дозволяти залучати висококваліфікованих фахівців галузевих підрозділів податкового органу до консультування платників податків із складних питань.

Третій етап - після 2007 року

Третій етап розвитку в часових рамках в певній мірі залежить від створення в Україні розвиненої телефонної мережі. Передбачається створення єдиного консультаційного центру для надання консультацій з податкових питань – під умовною назвою “Центральне консультаційне бюро”. Передбачається, що це “бюро” буде обслуговувати всіх платників податків України з питань застосування законодавства по загальнодержавних податках, зборах і платежах. Після створення “бюро” функція консультування по зазначеним питання з регіональної телефонної інформаційно-довідкової служби переходить до нього. Телефонний вихід на “бюро” передбачається проводити через диспетчерську службу регіональної телефонної інформаційно-довідкової служби. Проведення модернізації телефонної інформаційно-довідкової служби відповідно до вимог систем оподаткування та податкової служби, розвитку телефонної мережі та адміністративно-територіального устрою України. При можливості вирішення питання централізованого державного фінансування послуг зв’язку телефонних компаній, доступ до телефонної інформаційно-довідкової служби повинен бути безкоштовним для платників податків (за аналогією служб “01”, “02”, “03” та інших).

Служба “007” має значення не лише як засіб інформування і певною мірою виховання платників податків. Узагальнення результатів її роботи дає можливість планувати діяльність податкової служби в інших формах. Так, на основі вибірки найбільш поширених питань можуть формуватися експрес-випуски (збірники) з відповідями на запитання, що найбільше цікавлять податкоплатників. Випуски таких запитань – відповідей можуть розміщуватися у консультаційних пунктах, що сприятиме зменшенню навантаження на керівників-консультантів.

Запитання з такого переліку з відповідями можуть подаватися на сторінках друкованих видань.

З іншого боку, такі довідкові – інформаційні збірники або випуски доцільно поширювати серед працівників підрозділів по роз’ясненню податкового законодавства, що сприятиме їх професіоналізму, компетенції, готовності оперативно і кваліфіковано надати допомогу з питань законодавчого регулювання податкової сфери.

Контрольні запитання

1. Чим викликане створення телефонної інформаційно-довідкової служби “007” у

структурі ДПС?

2. Завдання розвитку телефонної інформаційно-довідкової служби.

3. Проаналізуйте принципи організації телефонної інформаційно-довідкової служби.
4. Охарактеризуйте етапи і перспективи розвитку служби.

Книга: Посібник для податківців

ЗМІСТ

1. Посібник для податківців
2. §1. Завдання підрозділів ДПС по роботі з платниками податків
3. §2. Структура підрозділів ДПС, що займаються роботою з платниками податків
4. § 3. Створення податкових інспекцій по роботі із великими платниками податків
5. РОЗДІЛ І МАСОВО-РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНА РОБОТА § 1. Співпраця із засобами масової інформації
6. §2. Формування високої податкової культури та навчання населення
7. §3. Іміджеве забезпечення ОДПС
8. §4. Соціальна реклама на податкову тематику
9. §6. Види ділового спілкування. Методика проведення прес-конференцій, брифінгів, “круглих столів”, інтерв’ю.
10. РОЗДІЛ ІІ ФОРМИ КОНСУЛЬТАЦІЙНОЇ РОБОТИ ОРГАНІВ ДПС §1. Проведення консультацій з платниками податків
11. §2. Консультації під час особистого прийому платників податків
12. §3. Консультації за письмовими зверненями платників податків
13. §4. Порядок розгляду скарг платників податків
14. § 5. Довідково-інформаційна служба “007”
15. §6. Оперативне інформування платників податків
16. РОЗДІЛ ІІІ Забезпечення зворотного зв’язку із платниками податків § 1.Організація роботи громадських приймалень
17. §2. Співпраця органів ДПС із громадськими організаціями, що захищають інтереси платників податків
18. § 3. Запровадження інституту волонтерів податкової служби України (громадських податкових консультантів)
19. §4. Проведення сеансів телефонного зв’язку (“гарячих ліній”) з платниками податків
20. §5. “Телефон довіри”
21. РОЗДІЛ І V. ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРНЕТ-ТЕХНОЛОГІЙ У РОБОТІ З ПЛАТНИКАМИ ПОДАТКІВ § 1. Порядок розміщення, надання і поновлення інформації на Web-сайті органу Державної податкової служби України
22. § 2. Інформаційний зміст та структура Web-сайту
23. § 3 Дизайн web-сайту
24. §4. Безпека та спеціальні засоби Web-сайту
25. РОЗДІЛ V. КУЛЬТУРА ТА ЕТИКА СПІЛКУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ДПС ІЗ ПЛАТНИКАМИ ПОДАТКІВ § 1. Сутність і розвиток професійної етики Завдання професійної етики податківця
26. §2. Професійна мораль. Моральні вимоги суспільства до працівників ОДПС
27. § 3. Професійний такт і етикет
28. § 4. Етика ділового спілкування
29. ЛІТЕРАТУРА

На попередню


Додати в закладкиДодати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate