Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
У декого і суд совісті – товариський. / Микола Левицький

Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.



Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: ЕКОНОМІКО-КРИМІНОЛОГІЧНА ТЕОРІЯ ДЕТІНІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ - Попович


Додаток 1

Державна податкова адміністрація України

Академія державної податкової служби України

Затверджено

Вченою радою

Академії ДПС України

“ 24 ” травня 2001 р.

ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОГО КУРСУ

“Теорія детінізації економіки”

за напрямом ”Право”

спеціальності 7.060 101 – “Правознавство”

Для юридичних та економічних вищих навчальних закладів та установ з підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації кадрів системи державної податкової служби України та інших правоохоронних органів

ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

РОЗДІЛ I

ОБ’ЄКТ, ПРЕДМЕТ, ПЕРЕДУМОВИ ТА СТРУКТУРОУТВОРЮЮЧІ ЕЛЕМЕНТИ ТЕОРІЇ ДЕТІНІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

Тема 1. Введення в проблему детінізації економіки

Проблеми пізнання, моніторингу та протидії феномену “тіньова економіка”. Теоретичні та практичні передумови комплексного підходу до вивчення і розв’язання проблем детінізації економіки. Структура та принципи формування елементів теорії детінізації економіки.

Тема 2. Управлінські, правові та кримінологічні структуроутворюючі елементи теорії детінізації економіки

Інтерналізація економічних, організаційно-правових і кримінологічних знань у теорії детінізації економіки. Організаційно-управлінські та фінансово-правові елементи теорії в інфраструктурі детінізації економіки. Сутність економіко-кримінологічної трансформації елементів теорії детінізації економіки.

Тема 3. Економічна безпека підприємництва як структуроутворюючий елемент теорії детінізації економіки

Організаційно-правові основи безпеки підприємництва, її співвідношення з економічною безпекою держави. Структура системи економічної безпеки підприємництва, її роль в інфраструктурі детінізації економіки. Категорії інформації з обмеженим доступом, її правовий режим і вплив на проблеми детінізації економіки. Конфлікт інтересів між правомірним користувачем і власником інформації. Роль системи взаємообміну інформацією в інфраструктурі детінізації економіки.

РОЗДІЛ II

МІЖДИСЦИПЛІНАРНИЙ ХАРАКТЕР ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Тема 4. Понятійний апарат як засіб відображення

міждисциплінарного характеру тіньової економіки

Підстави та принципи розробки понятійного апарату з питань тінізації та детінізації економіки. Термінологія з питань тінізації, детінізації цивільного обороту речей, прав, дій та відмивання доходів незаконного походження. Термінологія, пов’язана з криміналізованими та некриміналізованими криміногенними джерелами тіньової економіки. Термінологія, потенційно пов’язана з криміногенними аспектами економічної безпеки держави.

Тема 5. Міждисциплінарний характер та трансформаційно-синтезуюча роль економічної кримінології в теорії детінізації економіки

Інститути економічної кримінології як трансформаційно-синтезуючі елементи теорії детінізації економіки. Організаційно-правові чинники виділення з кримінологічної науки підгалузі “економічна кримінологія”. Спеціально-правові чинники виділення з кримінологічної науки підгалузі “економічна кримінологія”.

Тема 6. Економічна кримінологія, її поняття, предмет,

метод, функції, завдання та взаємозв’язок з теорією

детінізації економіки

Економічна кримінологія як підгалузь кримінологічної науки. Її поняття, предмет співвідношення з суміжними науками та теорією детінізації економіки. Загальна характеристика співвідношення методологічних засад економічної кримінології та теорії детінізації економіки. Зміст предмету, завдання та функції спеціальної економіко-кримінологічної теорії детінізації економіки. Система науки і навчальної дисципліни “Теорія детінізації економіки”.

РОЗДІЛ III.

ФЕНОМЕН “ТІНЬОВА ЕКОНОМІКА”: ЕКОНОМІКО-КРИМІНОЛОГІЧНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ ЙОГО ДОСЛІДЖЕННЯ

Тема 7. Діалектика виникнення, структура та теоретико-методологічний інструментарій дослідження

тіньової економіки

Діалектика виникнення, ознаки і механізми глобалізації та діапазон розповсюдження феномена “тіньова економіка”. Поняття, структура та методи оцінки обсягів тіньової економіки у наукових розробках вітчизняних та західних вчених. Теоретико-методологічний рівень розробки проблем пізнання, моніторингу та протидії феномену “тіньова економіка”. Формально-логічний інструментарій та економіко-кримінологічна характеристика складових елементів тіньової економіки.

Тема 8. Особливості кримінологічного дослідження особи-суб’єкта тіньових відносин

Вчення про особу тіньовика-делінквента. Класифікація типів осіб-суб’єктів тіньових відносин.

Тема 9. Детермінація та причинність тінізації

суспільно-економічних відносин

Вчення про детермінацію та причинність в економічній кримінології. Макрорівневий комплекс причин та умов тінізації суспільно-економічних відносин. Нормативно-правовий, технічний і технологічний детермінаційно-причинний комплекс тінізації фінансово-господарських відносин. Злочинність та тіньова економіка у контексті концепції причин, умов та етапів криміногенної тінізації економічних відносин.

Тема 10. Економіко-кримінологічний моніторинг у теорії та інфраструктурі детінізації економіки

Поняття, об’єкт, предмет, мета, теоретичне та практичне значення економіко-кримінологічного моніторингу. Економіко-кримінологічний моніторинг: його методологічна сутність, структура, складові елементи та функціональні можливості. Теоретичні та практичні засади формалізації економіко-кримінологічного моніторингу.

РОЗДІЛ IV

СПЕЦІАЛЬНІ КРИМІНОЛОГІЧНІ ІНСТИТУТИ ЯК ЕЛЕМЕНТИ ТЕОРІЇ ДЕТІНІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

Тема 11. Економіко-кримінологічна експертиза:

теоретико-методологічні засади її проведення та апробація

Економіко-кримінологічна експертиза як засіб адаптації економіко-правового середовища України до ринкових фінансово-правових відносин. Теоретико-методологічна сутність економіко-кримінологічної експертизи. Апробація методики проведення економіко-кримінологічної експертизи. Механізм валютного контролю та тінізація економіки. Алгоритми вдосконалення механізму валютного контролю.

Тема 12. Місце інституту латентності злочинів

в інфраструктурі детінізації економіки

Теоретико-методологічний рівень розробки проблем латентності злочинів в Україні та за кордоном. Співвідношення латентної злочинності та тіньової економіки. Причинно-детермінаційний комплекс переростання латентності податкових та інших злочинів у глобалізовані форми тіньового капіталообороту. Реформування системи оподаткування України як фактор детінізації економіки та засіб зниження латентності податкових злочинів.

Тема 13. Організаційно-правова система протидії

відмиванню доходів незаконного походження

в інфраструктурі детінізації економіки

Співвідношення відмивання доходів незаконного походження з тіньовою економікою та організованою злочинністю. Стан організаційно-правового забезпечення протидії відмиванню доходів незаконного походження: світова та вітчизняна практика. Методологічні засади створення організаційно-правової інфраструктури протидії відмиванню доходів незаконного походження в Україні.

РОЗДІЛ V

ДОКУМЕНТООБОРОТ І ОБЛІКОВО-ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ЯК ЕЛЕМЕНТ ТЕОРІЇ ДЕТІНІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

Тема 14. Фінансово-господарські документи, тіньовий

капіталооборот та детінізація економіки

Організаційно-правові, економічні та кримінологічні передумови вдосконалення документального супроводження капіталооборотних операцій. Моніторинг документооборотних відносин, функцій та ролі документів в інфраструктурі детінізації економіки.

Тема 15. Режимно-облікові бланки документів

в інфраструктурі детінізації економіки

Організаційно-правові передумови створення єдиної контрольно-аналітичної системи “режимно-облікові бланки та їх користувачі”. Стан організаційно-правового забезпечення виготовлення, обліку, руху, пошуку та ідентифікації режимно-облікових бланків в Україні.

Тема 16. Автоматизована інформаційна система (АІС)

“Режимно-облікові бланки та їх користувачі” – сучасний

елемент документального контролю в інфраструктурі

детінізації економіки

Технічні, технологічні і організаційно-правові складові АІС “Режимно-облікові бланки та їх користувачі”. Раціоналізація та уніфікація режимно-облікових бланків як засіб дерегуляції і детінізації економіки. Правовий аспект створення АІС та вдосконалення системи документального контролю у контексті дерегуляції і детінізації економіки. Методологічні та практичні засади переведення бланків у категорію режимно-облікових.

ОСОБЛИВА ЧАСТИНА

Тема 1. Економіко-кримінологічний моніторинг

податкових відносин

Специфіка технологій та масштаби криміногенної тінізації. Організаційно-технічні, правові та технологічні передумови криміногенної тінізації зазначеного сегмента відносин. Місце системи оподаткування України серед інших чинників глобалізації тіньових процесів у країні. Моніторинг способів об’єктного, суб’єктного і причинного складу ухилень від оподаткування. Методи попередження, виявлення та розкриття ухилень від оподаткування. Економічні передумови і організаційно-технічна, правова та обліково-технологічна інфраструктура детінізації податкових відносин.

Тема 2. Економіко-кримінологічний моніторинг тіньових

проявів у сфері зовнішньоекономічних відносин

Специфіка технологій та масштаби криміногенної тінізації міжнародних кредитних, інвестиційних і розрахункових операцій. Організаційно-технічні, правові та технологічні передумови криміногенної тінізації зазначених сегментів зовнішньоекономічних відносин. Моніторинг ризиків, способів, об’єктного, суб’єктного і причинного складу тіньових проявів криміногенного характеру в сфері зовнішньоекономічної діяльності. Методи їх попередження, виявлення та розкриття. Організаційно-технічна, правова та обліково-технологічна інфраструктура детінізації зовнішньоекономічних відносин.

Тема 3. Економіко-кримінологічний моніторинг джерел тіньової економіки у сфері національних і міжнародних

кредитних та інвестиційних відносин

Специфіка технологій та масштаби криміногенної тінізації. Організаційно-технічні, правові та технологічні передумови криміногенної тінізації зазначеного сегмента відносин. Моніторинг способів, об’єктного, суб’єктного, причинного складу тіньових проявів криміногенного характеру. Методологія розмежування цивільно-правових ризиків від кримінальних проявів неповернення кредитів. Методи попередження податкових злочинів і некриміналізованих зловживань, пов’язаних з формуванням неврахованих портфелів кредитних операцій, з використанням забалансових рахунків банків та рахунків фіктивних підприємств-клієнтів банку. Профілактика тінізації кредитних відносин через управління кредитними ризиками позичальника, кредитора, страховика. Організаційно-технічна, правова й обліково-технологічна інфраструктура детінізації кредитних та інвестиційних відносин.

Тема 4. Економіко-кримінологічний моніторинг джерел

тіньової економіки у сфері страхових відносин

Специфіка технологій та масштаби криміногенної тінізації. Організаційно-технічні, правові та технологічні передумови криміногенної тінізації сфери страхових відносин. Моніторинг способів, об’єктного, суб’єктного, причинного складу тіньових проявів криміногенного характеру. Профілактика тінізації страхових відносин через управління страховими ризиками та створення організаційно-технічної, правової та обліково-технологічної інфраструктури детінізації страхових відносин.

Тема 5. Економіко-кримінологічний моніторинг джерел тіньової економіки, пов’язаних з обігом фондових цінних

паперів, гарантій та боргових зобов’язань

Специфіка технологій та масштаби криміногенної тінізації у розрізі відповідних ринків обігу цінних паперів. Організаційно-технічні, правові та технологічні передумови криміногенної тінізації ринку цінних паперів. Моніторинг способів, об’єктного, суб’єктного, причинного складу тіньових проявів криміногенного характеру. Методи попередження криміногенної тінізації відносин через управління ризиками на ринку цінних паперів. Організаційно-технічна, правова та обліково-технологічна інфраструктура детінізації кредитних та інвестиційних відносин на ринку цінних паперів.

Тема 6. Економіко-кримінологічний моніторинг джерел

тіньової економіки у сфері приватизації

Специфіка технологій та масштаби криміногенної тінізації у розрізі сертифікатної, грошової та інших форм приватизації. Організаційно-технічні, технологічні та правові передумови криміногенної тінізації відносин у сфері приватизації. Моніторинг способів, об’єктного, суб’єктного, причинного складу тіньових проявів криміногенного характеру. Методи попередження, виявлення і розкриття. Організаційно-технічна, правова та технологічна інфраструктура детінізації кредитних та інвестиційних відносин у сфері приватизації.

Тема 7. Економіко-кримінологічний моніторинг джерел

тіньової економіки у торговельно-посередницькому

секторі економіки

Специфіка технологій та масштаби криміногенної тінізації. Організаційно-технічні, технологічні та правові передумови криміногенної тінізації сфери торговельно-посередницьких відносин. Моніторинг способів, об’єктного, суб’єктного, причинного складу тіньових проявів криміногенного характеру. Методи попередження, виявлення і розкриття тіньових проявів. Організаційно-технічна, правова та обліково-технологічна інфраструктура детінізації торговельно-посередницьких відносин.

Тема 8. Економіко-кримінологічний моніторинг джерел

тіньової економіки у сфері послуг

Специфіка технологій та масштаби криміногенної тінізації у розрізі різних видів послуг. Організаційно-технічні, технологічні та правові передумови криміногенної тінізації відносин у сфері послуг. Моніторинг способів, об’єктного, суб’єктного, причинного складу тіньових проявів криміногенного характеру. Методи попередження, виявлення і розкриття тіньових проявів. Організаційно-технічна, правова та обліково-технологічна інфраструктура детінізації відносин у сфері послуг.

Тема 9. Економіко-кримінологічний моніторинг джерел

тіньової економіки у сфері інтелектуальної власності

Специфіка технологій та масштаби криміногенної тінізації за видами суб’єктів інтелектуальної власності. Організаційно-технічні, технологічні та правові передумови криміногенної тінізації відносин у сфері інтелектуальної власності. Моніторинг способів, об’єктного, суб’єктного, причинного складу тіньових проявів криміногенного характеру. Методи попередження, виявлення та розкриття. Організаційно-технічна, правова та обліково-технологічна інфраструктура детінізації відносин у сфері інвестиційної діяльності.

Тема 10. Економіко-кримінологічний моніторинг джерел тіньової економіки в окремих галузях народного господарства (транспорт, будівництво, зв’язок, енергетичний комплекс, сільське господарство, шоу-бізнес і т.ін.)

Специфіка технологій та масштаби тінізації. Організаційно-технічні, технологічні та правові передумови криміногенної тінізації фінансово-господарських відносин у зазначених галузях економіки. Моніторинг способів, об’єктного, суб’єктного та причинного складу тіньових проявів криміногенного характеру. Методи попередження, виявлення і розкриття. Організаційно-технічна, правова та обліково-технологічна інфраструктура детінізації відносин у розрізі зазначених галузей народного господарства.

Тема 11. Економіко-кримінологічний моніторинг організованої злочинності як джерело криміногенної тінізації

суспільно-економічних відносин

Соціально-політичні, правові та економіко-технологічні передумови виникнення і подальшого відтворення організованих форм криміногенної тінізації капіталооборотних відносин. Передумови інтеграції загально-кримінальної злочинності з економічною як фактор глобалізації криміногенних тіньових процесів у сфері суспільно-економічних відносин. Макро- та мікроекономічні технології тіньового капіталообороту. Організаційно-правові засади протидії організованим формам тінізації капіталооборотних відносин. Економіко-кримінологічний моніторинг організаційно-управлінських, регулятивних, дозвільних, протекціоністських відносин як засіб виявлення і розкриття корупційних діянь. Організаційно-правова інфраструктура попередження корупції та організованих криміногенних проявів у сфері економічних відносин.

Книга: ЕКОНОМІКО-КРИМІНОЛОГІЧНА ТЕОРІЯ ДЕТІНІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ - Попович

ЗМІСТ

1. ЕКОНОМІКО-КРИМІНОЛОГІЧНА ТЕОРІЯ ДЕТІНІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ - Попович
2. Перелік використаних термінів і скорочень
3. Розділ I Об’єкт, предмет, передумови та структуроутворюючі елементи теорії детінізації економіки 1.1. Введення у проблему детінізації економіки
4. 1.2. Управлінські, правові та кримінологічні структуроутворюючі елементи теорії детінізації економіки
5. 1.3. Економічна безпека підприємництва як структуроутворюючий елемент теорії детінізації економіки
6. РОЗДІЛ II МІЖДИСЦИПЛІНАРНИЙ ХАРАКТЕР ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ 2.1. Понятійний апарат як засіб відображення міждисциплінарного характеру тіньової економіки
7. 2.2. Міждисциплінарний характер та трансформаційно-синтезуюча роль економічної кримінології в теорії детінізації економіки
8. 2.3. Економічна кримінологія, її поняття, предмет та співвідношення з теорією детінізації економіки
9. Розділ III Феномен “тіньова економіка”: формально-логічний та економіко-кримінологічний інструментарій його дослідження 3.1. Діалектика виникнення, структура та теоретико-методологічний інструментарій дослідження тіньової економіки
10. 3.2. Особливості дослідження особи-суб’єкта тіньових відносин
11. 3.3. Детермінація та причинність тінізації суспільно-економічних відносин
12. 3.4. Економіко-кримінологічний моніторинг у теорії та інфраструктурі детінізації економіки
13. 4.2. Місце інституту латентності злочинів у інфраструктурі детінізації економіки
14. Розділ V Документооборот і обліково-інформаційні технології як елементи теорії детінізації економіки 5.1. Фінансово-господарські документи, тіньовий капіталооборот та детінізація економіки
15. 5.2. Режимно-облікові бланки документів у інфраструктурі детінізації економіки
16. ВИСНОВКИ
17. Додаток 1
18. ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

На попередню


Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate